Pārtikas uzņēmumi: Nozarē trūkst darbaroku, jāieved strādnieki

Katrā no pārtikas nozares uzņēmumiem vidēji trūkst 10% darbinieku, lēš Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija. Pārtikas ražotāji norāda, ka situācija ar katru gadu kļūst sliktāka un nozarē trūkst ražošanas līniju operatoru, konditoru, atslēdznieku un citu profesiju pārstāvju.

Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure: Nozarē trūkst darbaroku, jāieved strādniekiSintija Ambote
  Jautājums izskatīts Zemkopības ministrijas Pārtikas nozares padomes sēdē, kur nolemts sagatavot priekšlikumus dažādu normatīvu grozījumiem, lai radītu iespēju ievest darbaspēku no ārzemēm.

  Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure pauda, ka situācija ir dramatiska, darbinieku trūkums jūtams visā nozarē gan mazajos, gan vidējos, gan lielajos uzņēmumos.

  “Pašlaik mēs nevaram saražot apjomus, pašlaik mēs nevaram paplašināt eksportu un attīstīt pārtikas nozari. Mēs lūdzam nevis pavisam, bet pagaidu darbinieku ievešanu uz noteiktu laiku, Igaunijā tās ir 270 dienas gadā. Mēs lūdzam apmēram tādu pašu līmeni, lai varētu saražot apjomu, ko mēs ražojam kaimiņvalstīm, ko mēs saražojam uz eksportu, tādējādi nodrošinot uzņēmumu darbu,”  sacīja Šure.

  2 komentāri
  Sarmite Bizane
  domajat ka tie ievestie par tadu algu stradas?
  Kremilek Rukis
  Šure un Co., protams, aicina iet vieglāko ceļu - stiept tik iekšā krievus un baltkrievus un sist lejā vidējo darba algu valstī. Pūķins ar Ušakovu berzē rokas un smaida. Ļoti izšķirīgs brīdis šajā ziņā: vai nu turpināsim būt lētā darbaspēka valsts, vai arī pāriesim uz augstas pievienotās vērtības produktiem un modernu ražošanu. Un nav tā, ka nevaram. Piemēram, paskatīsimies uz vietējā siera kvalitāti. Kamēr visu, ko saražoja, varēja aizgrūst uz Krieviju, kvalitāte bija atbaidoša. Tagad, kad Krievijas tirgus aiztaisījās, uzņēmumiem kvalitāti nācās būtiski pacelt. Un to jūt!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti