Par roņu nodarītajiem zaudējumiem zvejniekiem pieejams atbalsts 300 000 eiro apmērā

Piekrastes zvejniekiem par roņu radītajiem zaudējumiem šogad būs pieejams atbalsts 300 000 eiro apmērā, informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

LAD aicina iesniegt projektu pieteikumus pasākumā “Kompensācijas shēma par nozvejas zaudējumiem, kurus radījuši aizsargājamie zīdītāji” no 11. maija līdz 15. jūnijam.

Atbalsta mērķis ir sniegt finansiālu atbalstu piekrastes zvejniekiem, lai segtu aizsargājamo zīdītāju (roņu) radītos zaudējumus to zvejas rīkiem un nozvejai. Šogad kompensācija tiks piešķirta par 2019. gadā radītajiem zaudējumiem. Finansējuma apmērs pretendentam būs atkarīgs no tā nozvejas apjoma kalendārajā gadā, uz ko tiek attiecināts zivju vērtības koeficients (katrai zivju sugai individuāli) un roņu radīto zaudējumu koeficients (atkarīgs no zivju sugas).

Uz atbalsta var pretendēt gan juridiskas, gan fiziskas personas, kas nodarbojas ar komerciālo zveju Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos. Galvenais nosacījums finansējuma saņemšanai ir, lai atbalsta pretendentam 2019. gadā ir bijusi zvejas atļauja (licence) un dienā, kad tiek iesniegts projekta pieteikums, ir spēkā esoša zvejas atļauja (licence).

Atbalsta pretendentam Lauku atbalsta dienestā ir jāiesniedz projekta iesniegums un atbalsta pretendenta deklarācija. Projektu iesniegumus var iesniegt LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmā (EPS), papīra formā klātienē vai parakstītus ar drošu elektronisko parakstu.

Dienests atgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā klientus klātienē neapkalpo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti