Panorāma

Valsts zaudē Satversmes tiesā

Panorāma

Panorāma

Sāk izmaiņas darba likumā

Par pirmajām virsstundām vajadzēs maksāt par 50% vairāk, par nākamajām - 100%

Turpmāk darbiniekiem par pirmajām divām virsstundām būs jāpiemaksā ne mazāk kā 50% apmērā, savukārt par katru nākamo virsstundu – ne mazāk kā 100%, paredz ceturtdien, 12. aprīlī, noslēgtā ģenerālvienošanās starp valdību un sociālajiem partneriem.

Ģenerālvienošanās sakārto jautājumu par virsstundu apmaksu un būtiski atvieglo dzīvi legālajiem darba devējiem. Tā vispirms tiks ieviesta būvniecības nozarē un būs gan instruments ēnu ekonomikas apkarošanā, gan paraugs citām nozarēm.

Iesaistītās puses atvērto Darba likumu un sāktās izmaiņas sauc par vēsturiskām.

Piemēram, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns norāda, ka “ejam Rietumeiropas sociālā dialoga virzienā”. Viņam piekrīt Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone. Viņa stāsta, ka ir izdevies vienoties par grozījumiem Darba likumā, kas paredz, ka turpmāk darbiniekiem par pirmajām divām virsstundām jābūt piemaksai ne mazāk kā 50% apmērā. Savukārt par katru nākamo virsstundu  - ne mazāk kā 100%.

Šī norma gan neattieksies uz būvniecību. Tur pastāv ģenerālvienošanās, kas paredz, ka par virsstundām nevarēs maksāt mazāk par 50% ar nosacījumu, ka būtiski palielinās minimālais atalgojums. Līdzīgi ir arī Lietuvā un Igaunijā.

Taču Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē nebija vienprātības par Labklājības ministrijas priekšlikumu izslēgt no regulējuma daļu, kur noteikts – darba devējam aizliegts uzteikt darba līgumu darbiniekam, ja viņam ir invaliditāte. Šajā jautājumā kopsaucēju par cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanu cer rast tuvāko mēnešu laikā.

6 komentāri
Anonīms lietotājs 22950
Ziņa ir kļūdaina! Ir saglabāta 100% piemaksa par virsstundām, to var samazināt tikai tad, ja nozares darba devēji un arodbiedrība ģenerālvienošanās ietvaros vienojas par būtisku darba samaksas pieaugumu! lsm.lv, lūdzu beidziet maldināt sabiedrību!
Anonīms lietotājs 22941
Tagad jau nemaksā dubultā, alga sastāv no pamataldziņas un no dažādām piemaksām, kuras virstundās nedubultojās.
Anonīms lietotājs 22861
Tavs darba devējs noteikti ir priecīgs, ka Tu pie viņa strādā. Darba likums pašreizējā redakcijā: 68.pants. Piemaksa par virsstundu darbu vai darbu svētku dienā (1) Darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, — ne mazāk kā 100 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. (2) Darba koplīgumā vai darba līgumā var noteikt lielāku piemaksu par virsstundu darbu vai darbu svētku dienā.
Guntis Grūbe
Egils Baldzēns norāda, ka “ejam Rietumeiropas sociālā dialoga virzienā”!!! Taču darba algu un sociālos maksājumus darba devējs var nemaksāt un nekādas sankcijas par to Darba likumā nav paredzētas... Darba ņēmējam jāiet uz tiesu, bet tur gadiem neko nepanāksi! Baldzēnam jāiet bekot!!!?
Jānis Lietavietis
Tikai Latvijā var nosaukt par sociālo dialogu procesu, kur darbiniekiem izlem maksāt uz pusi mazāk, par virsstundām!!! Te mēs nerunājam par normālu darba laiku, kas nekaitē cilvēka veselībai un privātajai dzīvei, tas ir pārmērīgs darbs, kuru nu apmaksās nepietiekami. Aizbildinoties ar godīgajiem nodokļu maksātājiem (esmu gan skeptisks par tādu eksistenci), valsts nevis nodokļus ir samazinājusi, bet gan tā vietā virzās uz vergu darba legalizēšanu, atļaujot maksāt par darbinieku pārstrādināšanu nepietiekami. Ar Latvijas joprojām augsto bezdarbu un zemo automatizāciju, nav nekāda attaisnojuma veicināt virsstundu darbu, īpaši ne uz strādājošo rēķina, kas jau tāpat lielākoties nesaņem taisnīgu atalgojumu. Par šādām necilvēcīgām izmaiņām deputātiem pašiem būtu algas jāsamazina uz pusi un jāatceļ visas piemaksas un kompensācijas.
Anonīms lietotājs 22861
Darba devēja ieguvums, bet darba ņēmēja zaudējums... skumji.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti