Par braukšanu ar ārvalstīs reģistrētu auto būs jāmaksā nodoklis

Par braukšanu Latvijā ar ārvalstīs reģistrētu auto būs jāmaksā nodoklis, trešdien, 23.novembrī, galīgajā lasījumā, spriežot par grozījumiem Ceļu satiksmes nodoklī, lēma Saeima.

Nodokļa apmērs būs atkarīgs no tā, cik ilgi auto Latvijā tiek izmantots. Paredzēts, ka par vienu dienu būs jāmaksā 10 eiro; par mēnesi – 250 eiro; par sešiem mēnešiem – 600 eiro; par gadu – 1000 eiro.

Nodoklis gan neskars tos auto, kurus izmantos dienesta vai darba pienākumiem.

Patlaban maksimāli atļautais braukšanas laiks Latvijā ar ārzemēs reģistrētu vieglo auto ir ne vairāk kā 92 dienas gadā.

Satiksmes ministrija, pamatojot šos grozījumus, iepriekš uzsvēra, ka daļa iedzīvotāju iespēju ar ārzemēs reģistrētu auto izmanto negodīgi, jo izmanto Latvijas ceļus un infrastruktūru, taču nodokli nemaksā.

39 komentāri
inga
tas ir vnk kautkads muros nesaprotu ko lv grib ar to panakt.. vnk bus ta ka daudzi izdekleresies no lv ara.. un driz lv vispar negus iedzivotaj.. ta jau vini nau.. :D 10euro diena tas ir vnk murgs.. ,, nesaprotu par ko pa to ka lazuur savu masinu pa lv skaistajiem celiem?? ink kasmars to tik lv var izdomat, var redzer ka viniem situ nau ko darit ka izdomat visadas huinas... man tads jautajums driz neuzligsiet kadu nodokli ari pa to ka elpojam??
Nopietni
Tak lai soda ,nemaksājam un viss
Lindsija
Jums kauns nav? Vispirms paskatieties kadi latvija celi un tad kkadas maksas prasat. Zel masinu ....celi ir drausmigi dazas apkaimes nav iespejams normali braukt....un vel cenas kkadas mistiskas prasa. Bet kad kadam gadas atgadijums uz cela del bedrem...kas par to maksa..ari valsts? Vienmer visadas atrunas. Vienkarsi kauns.
Vineta
Arī es braucu ar ārzemēs reģistrētu auto uz Latviju reizi gadā lai apciemotu māti, dažus radus un tēva kapu. Ir sajūta, ka es vispār neesmu vajadzīga savai valstij, bet svarīgāk ir noplēst no manis nodokli 10 euro par dienu, jo es braucu ne ar LV reģistrētu auto! Neticu, ka šis nodoklis veicinās ceļu labiekārtošanu vai vēl nezin ko! Man žēl Latviju, bet kauns par saeimu!
Prātvēders
.....neatgriezeniski nodeldēt tās Latvijas ātrgaitas maģistrāles, ka pēkšņi bija jāpieņem tik radikāls likums, lai visu sarežģītu vēl vairāk. Jāņem vērā arī tas, ka atvaļinājumā braucējs ierodas tēvzemē ar sūri, grūti iepelnītu naudas žūksnīti, kuru turpat Latvijas veikalos arī tērē šīs divas, trīs nedēļas. Rodas tāda sajūta, ka deputātu kungi īpaši nav iedziļinājušies pieņemamā likuma niansēs. Iespējams jo ir padumji, nekompetenti, vai vienkārši viņiem ir vienalga, jo likums uz viņiem tik un tā neattieksies. Jākuļas būs atkal vienkāršajai darba tautai. Iespējams arī nevēlais, lai ārzemēs dzīvojošie tautieši brauktu pat atvaļinājumā uz Latviju. Paredzu, ka daudziem tas būs pamudinājums arī atteikties no LR pilsonības, pieņemot patstāvīgās mītnes zemes pilsonību, jo tad uzreiz atkrīt "regulārais čakaris" ar kaut kādām mistiskām nodevām. Vienu vārdu sakot - reketieru banda.
Prātvēders
Tikko atnāca e-pasts no CSDD. Tātad tomēr ārzemēs patstāvīgi dzīvojošajiem (deklarētajiem) LR pilsoņiem nebūs jāmaksā tas sasodītais nodoklis. Vismaz kaut kas iepriecinošs pirms Ziemassvētkiem :)
Prātvēders
Interesanti vai šis likums attieksies arī uz LR pilsoņiem - nerezidentiem arī? Daudz LR pilsoņi ir rezidenti citās valstīs , respektīvi tur patstāvīgi dzīvo un strādā. Uz Latviju atbrauc atvaļinājuma laikā, uz kādām divām vai trim nedēļām apciemot radiniekus vai vienkārši atpūsties. Līdz šim vajadzēja CSDD piereģistrēties un saņemt atļauju sava ārzemēs reģistrēta spēkrata izmantošanai Latvijas teritorijā. Tas bija izdarāms diezgan vienkārši, piesakoties CSDD e- pakalpojumiem un attiecīgi, pirms ierašanās Latvijā, ieiet savā CSDD kontā un uzrādīt spēkrata izmantošanas datumus. Tas strarpcitu arī attiecas uz Lietuvā un Igaunijā reģistrētajiem spēkratiem, tātad respektīvi likums jau darbojās un nebija vajadzību pieņemt jaunu. Sods par šāda spēkrata izmantošanu bez atļaujas arī ir diezgan brangs, atlika tikai CP darbiniekiem apturēt braucēju un pārbaudīt šīs atļaujas esamību vai neesamību. Diez vai šo divu vai triju nedēļu laikā ārzemēs dzīvojošais tautietis - atvaļinājumā braucējs var nea
Uk
Tuparilie depotati,speceali dara lai paliktu vispar Tuksa lv.,nesaprot cik katrs turists atstaj naudas latvija,kad atbrauc atpusties!,nu ta tagad vispar neviens nebrauks!
Neslāvs
Prieks , ka piegriež gaisu nodokļu nemaksātājiem. Mikro atcelšana, tagad auto, valdība sāk skatīties uz lietām bez rozā brillēm. Nelielas izmaiņas krimināllikumā un valsts budžets pildīsies labāk.
DZ
Runā tā itkā nodoklis nonāktu ceļu uzlabošanai! Smiekli!
jole
Nodoklis nonāks deputātu algu palielinašanai.viņiem taču ir tik mazas algas! :)
Kārlis Neilands
Es sāku apsvērt domu un ideju, ka TALLINK Rīga - - - Stoholma - - - Rīga bankrotēs. Jo kravas pārvadājumi būs krietni mzāk ar mašīnām..
Andrius
Latvija ir vienīgā, kam savajadzēja ievest šādas sankcijas – kāpēc? Tagad gan ārzemes dzīvojošie Latvijas pilsoņi, kas gribēs braukt uz dzimteni ar savām ārzemēs reģistrētajām mašīnām, gan kaimiņvalstu pilsoņi, kuriem ir tiešas saiknes ar Latviju (uzturēšanas atļauja) jutīsies pazemoti, jo no viņiem tiks pieprasīta maksa, kas pēc sava lieluma līdzinās sodam.
kbjl
Ja līdzīgi arī ieviesīsi katrā EU valstī, tad nevarēs vispār ceļot ar auto!
Diana
Interesanti, ka Šveicē par 40CHF var gadu braukt, bet Latvijā, protams, ceļus dārgāk uzturēt, nav kalnu, ha ha.
priduraki
man tada smirdīga nojauta ..lai lidostam būtu vairāk ienākumi....iekasēs gan no iebraucējiem ar mašīnam ..un nopelnīs ari lidosta........lētāk būs leišos atstāt mašinu...
villks
tas tā lai aizbrauktu apciemot savus radus mus jamaksā par to valstij lai satikkti viņus ...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti