Pagarinās gada pārskata iesniegšanas termiņu maziem uzņēmumiem

Maziem uzņēmumiem par vienu mēnesi pagarinās gada pārskatu iesniegšanas termiņu tiem gada pārskatiem, kas tiek sagatavoti par 2022. gadu un vēlāk. To paredz valdībā otrdien, 24. janvārī, atbalstītie likuma grozījumi, kas izstrādāti, ņemot vērā Grāmatvežu asociācijas un Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas priekšlikumu, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Pašlaik saskaņā ar Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumā noteikto maza sabiedrība ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata un konsolidētā gada pārskata (ja tāds ir) apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām iesniedz gada pārskatu Valsts ieņēmumu dienestam.

Maza sabiedrība ir tāda sabiedrība, kura bilances datumā nepārsniedz vismaz divas no trim kritēriju robežvērtībām:

  • bilances kopsumma ir 4 000 000 eiro;
  • neto apgrozījums ir 8 000 000 eiro;
  • vidējais darbinieku skaits pārskata gadā ir 50.

Savukārt vidēja sabiedrība, liela sabiedrība un koncerna mātes sabiedrība, kura sagatavo konsolidēto gada pārskatu, iesniedz to ne vēlāk kā septiņus mēnešus pēc pārskata gada beigām.

FM skaidroja, ka ar likumprojekta tiesisko regulējumu tiks samazināts administratīvais slogs mazām sabiedrībām. Tāpat tiek pagarināts laiks arī ārpakalpojumu grāmatvežiem gada pārskatu sagatavošanai un nepieciešamības gadījumā revīzijas pārbaudes laiks zvērinātiem revidentiem.

Ministrijā atzīmēja, ka gada pārskatiem par 2019., 2020., 2021. gadu gada pārskata iesniegšanas termiņš saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību tika pagarināts par trim mēnešiem.

Likumprojekts ir iekļauts valsts budžeta likumprojekta pavadošo likumprojektu paketē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti