Sadaļas Sadaļas

Eiro fokusā

Nodokļa celšana ražotājus piespiedīs dzērieniem pievienot mazāk cukura

Eiro fokusā

Tuvojas pavasara lauku darbu sezona. Kā mainīsies tehnikas pakalpojumu cenās

Līvānos saražotā optiskā šķiedra nonāk teju visos pasaules kontinentos

Optiskās šķiedras uzņēmums «Light Guide Optics International» audzē muskuļus un priecājas par jaunajiem darbiniekiem

"Tas ir tāpat kā sportā –  visi grib būt olimpiskie čempioni," tā, runājot par sava optiskās šķiedras uzņēmuma Līvānos "Light Guide Optics International" veiksmes  stāstu, sacīja uzņēmuma vadītājs Daumants Pfafrods. Uzņēmumā saražotā optiskā šķiedra nonāk teju visos pasaules kontinentos, bet pats uzņēmums, kas dod darbu ap 200 strādājošo, ierindojas Latvijas straujāk augošo un arī vērtīgāko uzņēmumu rindās.

Optiskā šķiedra tiek izmantota rūpniecībai, kosmosa industrijai, bet lielākā daļa, ko ražo Līvānos, tiek pielietota medicīnā, piemēram, vēnu operācijām, nierakmeņu skaldīšanai, kardioloģijā, drīzumā arī artēriju operācijās.

Šķiedru optika Līvānos tiek ražota jau gandrīz 40 gadus, un tieši Līvānus Pfafrods šobrīd uzskata pat par pasaules optikas ražotnes centru.

"Šobrīd mēs atrodamies tādā straujā savas izaugsmes posmā, varētu teikt, ka esam atraduši savu vietu un audzējam muskuļus, un ar katru dienu nostiprinām savu vietu tirgū. Ar mums rēķinās visā pasaulē. Uz doto brīdi mēs esam viens no vadošajiem uzņēmumiem savā nozarē pasaulē. Mūsu prece nonāk uz visām pasaules malām," klāstīja uzņēmuma vadītājs.

Progress optikas ražošanas uzņēmumā Līvānos, kas nodarbina gandrīz 200 strādājošos ar vidējo algu 2 500 eiro, ir katru gadu. Pērnais gads, kā stāstīja Pfafrods, bijis īpaši sekmīgs.

“Mūsu izaugsme bija 28%, par tik mēs pērn kāpinājām ražošanas apjomus, un tas bija viens no straujākajiem kāpumiem. Mūsu priekšrocība ir tā, ka mēs strādājam kā tehnoloģisks uzņēmums un pašlaik šīs lietas attīstās, un tāpēc šos labumus mēs arī varam baudīt. Bet, no otras puses, mums jārēķinās, ka jebkura tehnoloģijas  kompānija strādā ar lieliem riskiem, pasaule mainās, ienāk dažādas zinātniskas lietas, tāpēc tev visu laiku ir jābūt topā, jāattīstās, jāiet uz priekšu, nedrīkst stāvēt uz vietas. Pēdējos gados mūsu uzņēmumā notikusi ļoti sekmīga paaudžu maiņa, ienākuši daudzi jauni talantīgi cilvēki, gudri un erudīti," sacīja Pfafrods.

Viens no šiem  jaunajiem speciālistiem ir Edvards Saušs, kurš stāstīja: "Esmu atbildīgs par to, lai mūsu uzņēmums ražotu ļoti kvalitatīvu, visiem standartiem atbilstošu šķiedru. Ražošanā tiek izmantotas ļoti gudras tehnoloģijas, pārsvarā tās tiek izstrādās tepat Līvānos, faktiski viss – programmatūras, mehāniskās iekārtas, viss, kas nepieciešams uzņēmumam, tiek saražots tepat Latvijā. (..) Mūsu uzņēmuma veiksmes atslēga, pirmkārt, ir mūsu fabrikas īpašnieks – Daumants Pfafrods, kurš ar savu entuziasmu un zināšanām ir uzbūvējis šo fantastisko uzņēmumu, un dod iespēju jauniem talantīgiem cilvēkiem attīstīt to kopā un radīt ar vien jaunus  fantastiskus  produktus, ko apbrīno ne vien Latvijā, bet visā pasaulē."

Uzņēmums attīstās, paplašinās, top jauni projekti, bet, runājot par valsts atbalstu savai uzņēmējdarbībai, Pfafrods vien uzsvēra, ka nepieciešama valsts prestiža celšana, bet pašiem uzņēmējiem – ambīcijas.

“Mūsu ražotnes plešas, šobrīd izmantojam daudzus tūkstošus kvadrātmetrus, nākamgad vēl klāt nāks kādi 4 000 kvadrātmetri. (..) Mums būtisks ir valsts prestižs, tas, ko pasaulē domā par valsti.

Joprojām daudzi uz mums skatās kā uz trešo pasaules valsti, vairāk domā, ka mēs esam spējīgi izvest no valsts kādas izejvielas, piemēram, mežu, baļķus pārdot. Taču nedomā, ka  mēs esam spējīgi pārdot tehnoloģiskus produktus.

Tur vēl daudz ir darāmā. Bet pašiem vajag  ticēt saviem spēkiem, idejai, ko tu nes, pārliecībai, ka tu vari to izdarīt, ka tas ir vajadzīgs cilvēkiem. Un vajag augstus mērķus, tas ir tāpat kā sportā – visi grib būt olimpiskie čempioni," piebilda Pfafrods

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 vērtējumā Līvānu optiskās šķiedras uzņēmums "Light Guide Optics International" ir 59. vietā, ar uzņēmuma vērtību 80 miljoni. Uzņēmumā sagaida, ka tā vērtība nākamgad varētu sasniegt 100 miljonus eiro.

"Light Guide Optics International" 2018. gadā strādāja ar 19,439 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 5% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt kompānijas peļņa 2018. gadā sasniedza 7,131 miljonu eiro, kas savukārt bija par gandrīz 13% vairāk, salīdzinot ar uzņēmuma  2017. gada nopelnīto. 2017. gadā "Light Guide Optics International" neto apgrozījums bija 18,505 miljoni eiro, bet uzņēmuma peļņa bija 6,316 miljoni eiro, liecina "Lursoft" informācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt