Oktobrī rūpniecības produkcijas apjoms Latvijā audzis par 2,4%

2021. gada oktobrī, salīdzinot ar 2020. gada oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,9% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,1%, bet kritums – elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 7,1%. 

Joprojām nozīmīgs produkcijas apjoma kāpums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija mēbeļu ražošanā – par 30,6%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 21,6% un ķīmisko produktu ražošanā – par 20%. Produkcijas izlaide pieauga arī divās no trim pēc īpatsvara lielākajās nozarēs: pārtikas produktu ražošanā – par 1,2% un gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas par – 14,6%.

Savukārt ražošanas apjoms samazinājās iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 19,2%, elektrisko iekārtu ražošanā – par 4,2%, kā arī pēc īpatsvara lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 6,4%.

2021. gada oktobrī, salīdzinot ar 2021. gada septembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,5%. Ražošanas apjoms saruka elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 7,6% un apstrādes rūpniecībā – par 0,4%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē pieauga par 0,4%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2021. gada oktobrī, salīdzinot ar 2020. gada oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 21,2%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 15,3% un eksportā – par 24,1%, tajā skaitā eirozonā – par 16,3%, ārpus eirozonas – par 30,6%.

2021. gada oktobrī, salīdzinot ar 2021. gada septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem samazinājās par 1,3%. Apgrozījums vietējā tirgū samazinājās par 3,3% un eksportā – par 0,3%, tajā skaitā eirozonā – par 0,9%, bet ārpus eirozonas pieaugums par 0,1%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt