Oktobrī apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms samazinājies par 1,4%

2022. gada oktobrī, salīdzinot ar 2021. gada oktobri, apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājies par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Ražošanas apjoma kritums bija arī elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 18% (saruka koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apjoms un gāzes piegāde patērētājiem), savukārt kāpums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,7%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 2,7%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, rūpniecības produkcijas apjoma kritums bija tekstilizstrādājumu ražošanā – par 30,7%, gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 10% un poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 9,3%. Ražošanas apjoma kritumu uzrādīja arī visas trīs pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares: gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas – par 9,8%, koksnes un koka izstrādājumu ražošana – par 2,6% un pārtikas produktu ražošana – par 2,2%.

Savukārt ražošanas apjoma kāpums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 24,6%, apģērbu ražošanā – par 16,3%, elektrisko iekārtu ražošanā – par 15,1% un dzērienu ražošanā – par 12,4%.

Apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide šī gada desmit mēnešos pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3% salīdzinājumā ar 2021. gada attiecīgo periodu. Ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija kāpums par 2,2%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 14,3%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājās par 1%.

2022. gada oktobrī, salīdzinot ar 2022. gada septembri, apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,1%. Ražošanas apjoma kāpums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 5,3%, bet kritums – ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,4%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

* kuģu un laivu remonts un apkope, visādu veidu iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2022. gada oktobrī, salīdzinot ar 2021. gada oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 14,7%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 24,7% un eksportā – par 10,1% (tai skaitā eirozonā – par 21%, bet ārpus eirozonas – par 1,9%).

2022. gada oktobrī, salīdzinot ar 2022. gada septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 0,4%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 0,6% un eksportā – par 0,3% (tai skaitā eirozonā – par 0,2%, ārpus eirozonas – par 0,3%).

Publicētie dati nākamajos mēnešos var tikt precizēti, ja tiks iegūta papildu informācija no uzņēmumiem. Plašāka informācija par sezonāli koriģētiem, kalendāri koriģētiem un nekoriģētiem rūpniecības produkcijas apjoma un apgrozījuma indeksiem, tai skaitā pa nozarēm, ir pieejama oficiālās statistikas portālā sadaļā „Rūpniecība”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti