NVA sāk kampaņu par gados vecāku cilvēku nodarbināšanu

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ceturtdien, 23.augustā, uzsāk kampaņu "Zaļā gaisma gados stiprajiem", kuras mērķis ir atbalstīt gados vecāku darbinieku iespējas paildzināt darba mūžu, stāsta NVA direktore Evita Simsone.

NVA direktore Evita SimsoneKristaps Feldmanis
  Kampaņa tiks īstenota Eiropas sociālā fonda (ESF) projektā "Atbalsts ilgākam darba mūžam". Kampaņas laikā NVA mēģinās mazināt "iesīkstējušus stereotipus" un uzsvērt gados vecāko nodarbināto priekšrocības darba tirgū, iedrošināt darba devējus un palīdzēt tiem noturēt pirmspensijas vecuma darbiniekus, kā arī stiprināt izpratni, ka gadi un tajos uzkrātā dzīves pieredze ir vērtīgs resurss, liecina NVA informācija.

   

  "Projekts ir orientēts uz to, lai sniegtu atbalstu gan nodarbinātajiem, gan arī uzņēmējiem vai darba devējiem, kas nodarbina savos uzņēmumos darbiniekus virs 50 gadu vecuma.

  Tieši lai palīdzētu atrast iespējas un saprast tās iespējas, kas ir, lai šie cilvēki varētu strādāt ilgstoši. Projekta īstenošana ilgs līdz 2022. gadam un darba devēju pieteikumus mēs sāksim pieņemt šī gada septembrī. Un tātad būs aicināti pieteikties tie darba devēji, kuru uzņēmumos ir šie pieredzējušie darbinieki un kuriem viņi vēlas radīt labvēlīgākus apstākļus, lai viņu pieredzi varētu izmantot vēl ilgstoši," stāsta NVA vadītāja.

  NVA norāda, ka pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā no visiem nodarbinātajiem 33,7% ir vecumā virs 50 gadiem. Tomēr, meklējot jaunus darbiniekus, tikai aptuveni 3% darba devēju ir gatavi nodarbināt pirmspensijas vecuma kandidātus.

  1 komentārs
  Centis Valainis
  Ministru kabinets varētu būt arī tik gudrs,lai uzliktu veselibas ministrijai ,par pienakumu ,izstrādāt likumu.Kurā ar Valsts apmaksāto gūžas locitavas,vai kataraktas,vai citas locitavas operaciju ,bez rindas,piesaistīt šos cilvēkus,ar iepriekšēju,abpusēju līgumu darba tirgū!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti