Novērš iespēju mākslīgi samazināt tirdzniecības telpu platību darbam «sarkanajā» režīmā

Valdība otrdien, 25. janvārī, ar grozījumiem rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" novērsa iespēju mākslīgi samazināt tirdzniecības telpu platību darbam "sarkanajā" režīmā, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Valdība novērsa tiesību normu dažādu interpretāciju un atsevišķos gadījumos īstenoto praksi izmainīt plauktu, tirdzniecības iekārtu un citu konstrukciju novietojumu telpā nolūkā sašaurināt fiziski apmeklētājam pieejamo tirdzniecības zāles platību līdz tādai, kas nepārsniedz 1500  kvadrātmetrus (m2) un kas būtu atbilstoši darbam epidemioloģiski nedrošajā vidē. 

EM atgādināja, ka tirdzniecības vietas drīkst sniegt tirdzniecības pakalpojumu epidemioloģiski nedrošā vidē, ja to kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība nav lielāka par 1500 m2. Vienlaikus praksē atsevišķi tirgus dalībnieki norādījuši uz neskaidrībām šīs tiesību normas piemērošanā, jo MK rīkojumā nav precīzi atrunāts, kas ir apmeklētājam publiski pieejamā telpas platība – visa tirdzniecības zāle vai tikai tā telpas daļa, kurā apmeklētājs fiziski var uzturēties atbilstoši tirdzniecības zāles iekārtu un plauktu izkārtojumam.  

Līdz ar šodien apstiprinātajiem grozījumiem MK rīkojumā precizēts, ka tirdzniecības pakalpojumus epidemioloģiski nedrošā vidē var sniegt tirdzniecības vietā iekštelpās, ja apmeklētājiem publiski pieejamā tirdzniecības zāles platība, kurā tiek organizēts tirdzniecības process un tiek apkalpoti apmeklētāji, turklāt neatkarīgi no tirdzniecības iekārtu un plauktu izkārtojuma telpā, nav lielāka par 1500 m2, skaidroja EM.

Vienlaikus EM atgādināja, ka tirdzniecības vietai vēl jābūt atsevišķai ieejai no ārtelpas un vienai personai publiski pieejamā telpu platībai jābūt ne mazākai par 25 m2 (vietā, kur vienam apmeklētājam publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 25 m2, vienlaikus var atrasties tikai viens apmeklētājs).

KONTEKSTS:

Ja apmeklētājiem domātā tirdzniecības zāle ir virs 1500 kvadrātmetriem, veikals drīkst ielaist pircējus tikai ar Covid-19 sertifikātu. Veselības ministrija norādīja, ka mērķis ir mazināt cilvēku pulcēšanos un veicināt drošu pakalpojumu sniegšanu.

Tikmēr vairāki veikali izvēlējušies ierobežojumu apiet, sašaurinot telpas, lai apkalpotu nevakcinētus pircējus. EM tobrīd sacīja, ka šāda rīcība varētu būt likuma pārkāpums, jo telpa ierobežota mākslīgi, pārbīdot produktu plauktus. Tirgotāji tikmēr norādīja, ka cenšas atslogot mazos veikalus, pie kuriem veidojas rindas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt