Nosaka kritērijus atbalstam piena ražotājiem

Valdība atbalstīja noteikumu projektu, kas kritērijus Eiropas Savienības (ES) 9,76 miljonu eiro atbalsta piešķiršanai Latvijas piena ražotājiem.

Kārtībā noteikts, ka atbalstu piešķir piena ražotājam, kuram uz 2016. gada 1. septembri ganāmpulkā bija reģistrētas slaucamas govis un kurš noteiktā laikposmā īstenoja vismaz vienu no šīm aktivitātēm:

  • Ražošanas nepalielināšanu vai samazināšanu;
  • Kvalitātes shēmu vai projektu īstenošanu, kuru mērķis ir veicināt kvalitāti un pievienoto vērtību;
  • Sadarbības (kooperācijas) projektu īstenošanu;
  • Videi vai klimatam draudzīgu ražošanas metožu piemērošanu;
  • Maza mēroga lauksaimniecību.

Tāpat atbalsta piešķiršanas kārtībā noteikts, ka atbalsttiesīgajiem piena ražotājiem atbalstu piešķir par laikā no 2016. gada marta līdz augustam pirmajam pircējam piegādāto piena daudzumu. 

Atbalsta likme par tonnu pirmajam pircējam piegādātā piena tiks palielināta par 10% tiem atbalsttiesīgajiem piena ražotājiem, kas ir biedri atbilstīgā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā (piena nozarē) vai citā ES dalībvalstī reģistrētā piena nozares kooperatīvajā sabiedrībā, ja attiecīgā kooperatīvā sabiedrība pārstrādā pienu un ražo piena produktus vai tai pieder vairāk nekā 50 procentu pamatkapitāla daļu sabiedrībā, kas ražo piena produktus.

Kārtība neparedz piena ražotājam iesniegt pieteikumu atbalsta saņemšanai, jo katram ražotājam izmaksājamo atbalstu Lauku atbalsta dienests aprēķinās un pārskaitīs vienotajā zemkopības nozares informācijas sistēmā norādītajā attiecīgā ražotāja kontā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti