Norvēģijas «Orkla» nopērk «NP Foods»

Norvēģijas uzņēmums „Orkla” nopircis „NP Foods”, kurā ietilpst „Laima”, „Gutta”, „Staburadze”, „Staburadzes konditoreja” un „Margiris”, lsm.lv informēja „NP Foods”.

Plānots, ka otrdien „NP Foods” sniegs plašāku informāciju par šo darījumu.

„NP Foods” izveidojās 2008.gada nogalē, kad tika nolemts spēcināt AS „Laima” un AS „Gutta” Baltijā, mazinot savstarpēji pārklājošos ikdienas funkciju skaitu, vēsta uzņēmuma mājaslapa. SIA „NP Foods” ir koncentrētas abu uzņēmumu biznesa vadības un administratīvās funkcijas Latvijā un Baltijā.

"NP Foods" ražo tādus produktus kā "Gutta" sulas, Rīgas kvasa dzērienu, minerālūdeni "Everest", "Laima" šokolādi un šokolādes konfektes, kā arī citus produktus.

„Orkla” Baltijā jau ir pārstāvēta, jo jau šobrīd tam pieder „Spilva”, „Latfood”, kā arī Igaunijas kompānijas „Kalev” un „Poltsamaa Felix” un Lietuvas kompānija „Suslavičius - Felix”.

„Orkla” ir uzņēmums, kas darbojas ne tikai Ziemeļvalstīs un Baltijā, bet arī atsevišķās Centrāleiropā, kā arī Krievijā un Indijā. „Orkla” grupā strādā 17 000 cilvēku un tās apgrozījums ir 33 miljardi Norvēģijas kronu.

Saistītie raksti
8 komentāri
Kŗemilek
Protams, gribētos, lai Laima būtu vietējais uzņēmums. Taču ir arī saprotams, ka izdzīvot konkurencē ar nozares milžiem būtu ļoti problemātiski. Īpaši, ja sarūk, vai pazūd pavisam Krievijas tirgus. No šāda viedokļa, Orkla nav tas sliktākais investors. No trešās puses, redz, kā BBH ar Aldari sanāca... .
Jusm
Ne jau tāpat pārdeva, ja sekojat līdzi notikumiem, tad pirms mēneša pret šo uzņēmumu notika reiderisma kampaņa, lūk, iznākums.
Raitis
Komentētājiem laikam šķiet, ka NP Foods piederēja latviešiem. Nu sen jau kā NP Foods tika pārdots un latviešiem tur nepiederēja nekas. Līdz ar to tas, ka investors ir Norvēģija, ir tikai apsveicami.
melnais humors
Manuprāt, Latvija ir nolemta. Nez, cik ilgs laiks tai vēl atvēlēts - divas paaudzes? Varbūt trīs? Un pēc tam pa pasauli izklīdušie latvieši laiku pa laikam sapulcēsies kaut kur kopā, piemausies un, asaras birdinādami, angliski vai kādā citā valodā) sūkstīsies cits citam par zaudēto dzimteni, kuru viņu senči nav pratuši nosargāt.
Maksims
Putins - vainīgs!
Imants Imants
Interesanti, ko vēl varētu pārdot? Varbūt Saeimas namu ar visiem 100 "gudrajiem" mankurtiem? Rīgas pili ar visu prezidentu? Bet varbūt pārdot Rīgu ar visu, kas tajā ir, ar nosacījumu, ka to izgriež un aizvāc prom? Latvijai no Rīgas tā vai tā nav nekāda labuma - viens vienīgs ļaunums, klapatas un raizes.
Hemingway
ja jau Rīga tik slikta tad nav ko shurp vilkties.buus mazaak sastreegumu un lielaakas algas.un nevediet savu izaudzeeto un citu produkciju,lieciem maajaas skapii,lai puust.
Hemingway
shii valsts jau sen to bija pelniijusi.....
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti