«Nordea» birojā Dānijā veikta kratīšana saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu

Ziemeļvalstu lielākā banka "Nordea" pirmdien paziņojusi, ka Dānijas prokuratūra veikusi kratīšanu tās birojos Dānijā saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu.

Dānijas valsts prokuratūra nopietnu ekonomisko un starptautisko noziegumu izmeklēšanai 12. jūnijā notikušās kratīšanas laikā "Nordea" birojā Kopenhāgenā konfiscējusi fiziskus un digitālus materiālus, tostarp elektroniskā pasta sarakstes, vēstīja Dānijas lietišķais laikraksts "Borsen".

Banka apstiprināja kratīšanas faktu, paziņojot, ka tā notikusi saistībā ar izmeklēšanu par "naudas atmazgāšanas novēršanas procedūru ievērošanu" kādā tās starptautiskajā atzarā, kas atbildīgs par klientiem ārpus Ziemeļvalstīm.

"Mēs pilnībā sadarbojamies ar prokuratūru, lai garantētu, ka tai ir pieejama visa atbilstošā informācija," paziņoja "Nordea" vadītājs Dānijā Franks Vangs-Jensens.

Banka norādīja, ka 2014. gadā, kad tā pārorientēja savu darbību prom no Baltijas valstīm uz Ziemeļvalstīm, starptautiskā atzara klientu novērtējuma rezultātā tā "atteicās no klientiem, kas neatbilda mūsu kritērijiem".

Dānijas Finanšu uzraudzības pārvalde 2016. gadā iesniedza pret "Nordea" sūdzību par naudas atmazgāšanu.

Pērn oktobrī Zviedrijas finanšu noziegumu izmeklētāji arī saņēma sūdzību par "Nordea", kas nodokļu optimizācijas dēļ vēlāk tajā mēnesī galveno biroju no Zviedrijas pārcēla uz Somiju.

"Nordea" ir rezervējusi 95 miljonus eiro, lai varētu segt iespējamās finanšu gada pirmā ceturkšņa izmaksas, kas saistītas ar izmeklēšanām par naudas atmazgāšanu.

Izmeklēšana "Nordea" notiek pēc tam, kad Dānijas lielākā banka "Danske Bank" atzina, ka tās Igaunijas struktūrvienībā 2007.-2015.gadā izplūduši 200 miljardi eiro aizdomīgas izcelsmes naudas. Par to vairākās valstīs sāktas kriminālizmeklēšanas.

"Nordea" darbojas 20 pasaules valstīs. Tā ir arī Igaunijas bankas "Luminor Bank" līdzīpašniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti