Noraida «Metalurga» prasību pret Velmeru; apmierina viņa pretprasību par pusmiljona eiro piedziņu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien noraidīja AS "KVV Liepājas metalurgs" prasību pret maksātnespējīgo AS "Liepājas metalurgs" un tās administratoru Haraldu Velmeru, bet apmierināja Velmera pretprasību.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Oksana Hvostova, pilns spriedums būs pieejams 8.jūnijā.

Velmers aģentūrai LETA norādīja, ka tiesa no prasītāja piedzina aptuveni 550 000 eiro.

Jau ziņots, ka prasība bija iesniegta par administratora kompensācijas rēķinu atzīšanu par nepamatotiem un neatbilstošiem pirkuma līguma nosacījumiem. Savukārt ar pretprasību pret "KVV Liepājas metalurgu" tiesā vērsās arī Velmers.

Administrators iepriekš norādīja, ka, pēc viņa domām, domstarpībām nevajadzētu būt, jo runa ir par tām saistībām, kuras uzņēmās "KVV Liepājas metalurgs". Administrators atgādina, ka "KVV Liepājas metalurgs" bija apņēmies segt "Liepājas metalurga" izdevumus no 2014.gada decembra līdz aktīvu nodošanai "KVV Liepājas metalurgam", norādot, ka tādējādi uzņēmums patlaban tiesā apstrīd paša parakstīto vienošanos.

Nesamaksātā summa esot 550 000 eiro, kas ietver darbiniekiem izmaksātās algas, kā arī maksājumus piegādātājiem pamatražotnes uzturēšanai.

Jau ziņots, ka Valsts kase un Privatizācijas aģentūras (PA) meitasuzņēmums SIA "FeLM" noslēdza cesijas līgumu par valsts prasījuma pret "KVV Liepājas metalurga" cedēšanu. Prasījuma cedēšanas līgums tika noslēgts atbilstoši Ministru kabineta lēmumam, kas atļāva PA dibināt sabiedrību, kuras vienīgais darbības mērķis būs prasījuma pret "KVV Liepājas metalurgu" pārvaldīšana.

"KVV Liepājas metalurga" nodokļu parāds ir aptuveni 1,5 miljoni eiro, vakar pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja PA vadītājs Vladimirs Loginovs. Atbildot uz jautājumu, vai valsts grasās pieteikt uzņēmuma maksātnespēju, Loginovs atzina, ka vienīgais veids, kā valsts var pieprasīt uzņēmuma maksātnespēju, ir par nodokļu parādiem, kas uzņēmumam esot uzkrāti 1,5 miljonu eiro apmērā. Loginovs piebilda, ka, visticamāk, Valsts ieņēmumu dienests (VID) neprasīs "KVV Liepājas metalurga" maksātnespēju, jo iestādei ir citas metodes, kā piedzīt nodokļu parādus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti