Dienas ziņas

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā aizvadīts pirmais semestris

Dienas ziņas

Jēkabpils gaļas kombinātu izmantos par drošības spilvenu

Noraida «KVV Liepājas metalurgs» maksātnespēju

Noraida «KVV Liepājas metalurga» maksātnespējas pieteikumu

Liepājas tiesa otrdien, 5.janvārī, noraidīja SIA "Elme Messer Metalurgs" pieteikumu par AS "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespēju.

Tiesas lēmumu var pārsūdzēt 20 dienu laikā Kurzemes apgabaltiesā.

SIA "Elme Messer Metalurgs" valdes loceklis Silvis Fridrihsons norādīja, ka turpmāko rīcību komentēs, kad iepazīsies ar spriedumu.

"KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs uzskata, ka tas ir objektīvs spriedums. “Ne vienu vien reizi esmu teicis, ka mūsu darbība neliek šaubīties par to, ka esam maksātspējīgi un mēs turpināsim strādāt šajā, ne tik vienkāršajā laikā, un raudzīties nākotnē ar perspektīvām. Vai “Elme Messer” pārsūdzēs spriedumu, tas ir viņu pašu lēmums, bet mums nav iemesla domāt, ka vēl kāds varētu lūgt ierosināt uzņēmuma maksātnespēju,” sacīja Talanovs.

"KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs

Uzņēmums cietis metalurģijas krīzē. 7.janvārī "KVV Liepājas metalurgs" sāks strādāt 24 stundu režīmā. Uzņēmums esot maksātspējīgs, skaidroja Talanovs, turklāt viņš norādīja, ka janvāra laikā sagaida valdības rīcību saistībā ar elektroenerģijas cenām.

Valsts kase ir gandarīta par Liepājas tiesas spriedumu, jo, kā Latvijas Radio izteicās Valsts kases pārstāve Eva Dzelme, "valstij ir svarīgi, lai uzņēmums turpina darbu". Valsts kase patlaban izvērtē un valdībai sniegs atzinumu par "Metalurga" iesniegto biznesa plānu, kā arī lūgumu atlikt iekavēto parāda atmaksu.

Tiesnese Maija Jansone noraidījusi "Elme Messer Metalurgs" prasību, jo pastāv strīds par abu uzņēmumu pagājušajā gadā noslēgto sadarbības līgumu.

“Maksātnespējas lietu īpatnība ir tāda – ja par parādu ir strīds, tas izslēdz maksātnespējas piemērošanu. Šajā lietā tiesa ņēma vērā, ka, pieprasot maksāt par nesaņemtu produkciju, no SIA “Elme Messer Metalurgs” puses ir iespējama ļaunprātība," skaidroja tiesnese.

Tiesnese Maija Jansone

Pēc iepriekšējā tiesas sēdē paustās informācijas, "KVV Liepājas metalurgs" prasītājam par gāzi ir parādā 1,27 miljonus eiro. Starp abiem uzņēmumiem noslēgtā vienošanās par parāda apmaksu paredzēja, ka no maija līdz jūlijam "KVV Liepājas metalurgs" maksā 200 000 eiro, bet no augusta - 225 000 eiro mēnesī neatkarīgi no parādniekam piegādātās gāzes apjoma. Līgums 2015.gada maijā tika noslēgts uz desmit gadiem.

Līgums arī paredzēja 450 000 eiro avansa maksājumu, kas tika veikts.

Prasītāja advokāts Lauris Rasnačs iepriekš norādīja, ka sniegtie iebildumi ir formāli un nav motivēti. Arī "KVV Liepājas metalurga" lūgums Valsts kasei uz diviem gadiem atlikt 2,7 miljonu eiro maksājumu liecina par uzņēmuma maksātspējas problēmām.

Tikmēr "KVV Liepājas metalurga" advokāts Juris Dzelme iepriekš uzsvēra, ka pastāv strīds par saistībām pēc būtības un uzņēmums noraida savas saistības pret "Elme Messer Metalurgu". Uzņēmums vērsies arī šķīrējtiesā, un pastāv strīds par saistībām, jo skābekļa piegāde metalurģijas uzņēmumam nav tikusi veikta un "civilizētās valstīs netiek maksāts par tukšu gaisu".

Tāpat noslēgtais līgums paredz korespondences apmaiņas kārtību, kurā norādīta vieta, uz kuru nosūtāma korespondence, taču "apbrīnojamā kārtā "Elme Messer Metalurgs" sūtījumus nesaņem".

"Pieteicējs apzināti nav izņēmis korespondenci no pasta. Te būs darbs arī tiesībsargājošām iestādēm," sacīja Dzelme, uzsverot, ka maksātnespējas pieteikums iesniegts apzināti nepatiesi.

Tiesas sēdē gan noskaidrots, ka "KVV Liepājas metalurgs" saņēmis un parakstījis rēķinus 486 500 eiro apjomā.

LETA jau ziņoja, ka "KVV Liepājas metalurga" apgrozījums pērn bija 73 miljoni eiro.

Darba algās pērn samaksāti septiņi miljoni eiro, četri miljoni eiro samaksāti par energoresursiem, bet 3,5 miljoni eiro - par dabasgāzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt