Nolemj likvidēt galvaspilsētas uzņēmumu «Aqua Riga»

Rīgas dome ceturtdien nolēma atļaut pašvaldības uzņēmumam "Rīgas ūdens" likvidēt tās meitasuzņēmumu "Aqua Riga", kas kopš 2012. gada nodarbojās ar fasētā dzeramā ūdens ražošanu, informēja domē.

Kā informēja "Rīgas ūdens" valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa, līdzdalības izbeigšana "Aqua Riga" notiks atbilstoši Komerclikumā ietvertajam regulējumam par kapitālsabiedrības likvidāciju. "Aqua Riga" darbības kopējos rezultātus būs iespējams apzināt darbības pārtraukšanas procesā, izvērtējot ieguvumus no uzņēmumam piederošo aktīvu – "Aqua Riga" zīmola un iekārtu perspektīvās izmantošanas iespējām.

Kalniņa uzsvēra, ka ideja par "Aqua Riga" izveidi radās 2011. gadā, un kopš tā laika situācija ir ievērojami mainījusies, proti, 2013. gadā Baltezerā tika izbūvēta ūdens atdzelžošanas stacija, kas nesusi ievērojamu ieguldījumu ūdens kvalitātes uzlabošanā, bet kopumā kopš 2016. gada "Rīgas ūdens" ar dzeramā ūdens kvalitātes uzlabošanu saistītos infrastruktūras projektos ir ieguldījis vairāk nekā 48 miljonus eiro.

Savukārt Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis ("Par"/"Progresīvie") norādīja, ka pašvaldības uzņēmumiem jākalpo par piemēru pārejai uz zaļu, ilgtspējīgu darbību, bet ilgtspējīga ūdens resursu izmantošana un fasētā ūdens ražošana ir savstarpēji pretrunīgi.

"Mūsu redzējums un stratēģija ir iesaistīt iedzīvotājus ūdens piesārņojuma samazināšanā. Nepieciešams nodrošināt, ka Rīgā tīrs dzeramais ūdens ir pieejamāks, uzlabojot infrastruktūru mājās, bet ūdens patēriņš plastmasas pudelēs samazinās gan pašvaldības iestādēs, gan citur pilsētā. Tāpēc ir vajadzīgs šāds lēmums," norādīja Cepurītis.

KONTEKSTS:

Uzņēmumu "Aqua Riga" izveidoja 2012. gadā kā kapitālsabiedrības "Rīgas ūdens" meitasuzņēmumu. Tā darbības mērķis bija fasētā dzeramā ūdens ražošana un realizācija. Kopš dibināšanas uzņēmums lielākoties strādāja ar zaudējumiem. Rīgas jaukšanos pudeļu ūdens pārpildītajā biznesā daudzu gadu garumā asi nosodījusi Konkurences padome, taču iepriekšējā Rīgas vadība kritiku ignorēja, turpinot ieguldīt resursus saimnieciskajā darbībā, kas pašvaldībai nepadodas. Nomainoties Rīgas politiskajai vadībai, ar rosinājumu izbeigt pašvaldības līdzdalību "Aqua Riga" nāca klajā pats "Rīgas ūdens".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt