Nodoto depozīta iepakojumu skaits sasniedzis 61 miljonu; ik dienu nodod miljonu

Nodoto depozīta iepakojumu skaits nedaudz vairāk kā piecu mēnešu laikā sasniedzis 61 miljonu, turklāt, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieņemtā iepakojuma apjoms audzis par 63%, informēja uzņēmumā "Depozīta iepakojuma operators".

Uzņēmumā norādīja, ka tas skaidrojams gan ar aktīvajām Jāņu brīvdienām un karsto laiku, gan arvien lielāku ar depozīta zīmi marķēto produktu pieejamību tirdzniecībā. Jūnijā tirgū laisti 49,5 miljoni depozīta iepakojuma vienību, kas ir par 30% vairāk nekā maijā, savukārt kopumā no februāra tirgū laisti jau 138,5 miljoni ar Latvijas depozīta zīmi marķētu iepakojumu.

Jūnijā 43% no tirgū laistajiem iepakojumu veidiem ar depozīta zīmi bija PET pudeles, bet 24% veidoja skārdenes. Atkārtoti uzpildāmajās stikla pudelēs, kuras pēc to iztukšošanas tiek nodotas atpakaļ dzērienu ražotājiem, bija iepildīti 23%, bet vienreiz lietojamās stikla pudelēs – 10%. Svētku laikā vērojams būtisks stikla iepakojuma īpatsvara pieaugums, jo biežāk tiek lietots alus un vieglie alkoholiskie kokteiļi.

No 1. februāra līdz 11. jūlijam depozīta sistēmā nodots vairāk nekā 61 miljons iepakojuma vienību.

Aktuālie dati liecina, ka šobrīd vidēji ik dienu tiek nodots vairāk nekā 1 miljons tukšo iepakojumu.

Uzņēmumā paredz, ka šāds apjoms saglabāsies visas vasaras sezonas garumā. Vienā iepakojumu nodošanas reizē iedzīvotāji patlaban atgriež vidēji 16 depozīta vienības, savukārt vidējais laiks, kas paiet no iepakojuma iegādes brīža līdz tā nodošanai depozīta punktā, svārstās no 4 līdz 6 nedēļām.

Depozīta sistēmas operators atgādina, ka līdz 31. jūlijam paredzēts pārejas periods, kura laikā veikalu plauktos var atrasties gan ar depozīta zīmi marķēti, gan nemarķēti produkti. Savukārt no 1. augusta depozīta sistēmā iekļautos iepakojumus bez Latvijas depozīta zīmes tirgot ir aizliegts, tādēļ tirgotāji tiek aicināti laicīgi plānot dzērienu apriti, lai izpārdotu krājumus bez depozīta zīmes.

Aktuālie dati liecina, ka depozīta produktu īpatsvars Latvijas veikalos šobrīd svārstās no 85% līdz pat 99%.

Gadījumā, ja nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi neizdodas nodot taromātā, jāsūta depozīta punkta adrese, veikala nosaukums, nodošanas laiks un iepakojuma fotogrāfija ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi uz e-pastu [email protected] vai numuru +371 20224214 lietotnē "Whatsapp". Savukārt, ja taromātam nepieciešama iztukšošana vai apkope, jāvēršas pie konkrētā veikala darbiniekiem. 

KONTEKSTS:

2020. gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus, un tā sāka darboties 2022. gada februārī. Konkursā nolēma sistēma septiņu gadu periodā uzticēt SIA "Depozīta iepakojuma operators". Depozīta sistēmā var nodot tikai pudeles, kuras iegādātas no 1. februāra ar Latvijas depozīta sistēmas marķējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti