Panorāma

«Rīgas satiksmi» vadīs Dž. Innusa

Panorāma

Parakstus par mācībām svešvalodās nevāks

VID: ap 18 000 cilvēku nav nomaksājuši nodokļu parādus

Nodokļu parādu vēl nav samaksājuši 17 800 iedzīvotāji; VID rēķinās soda procentus

Nodokļu reformas rezultātā pērn tūkstošiem iedzīvotāju izveidojās nodokļu parāds par 2018.gadu, un 17 800 cilvēki to joprojām nav samaksājuši, tagad par katru nokavēto dienu aprēķinās soda procentus, Latvijas Radio pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova.

VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa atzina, ka parādnieku skaits ir diezgan liels, lai gan VID centās sazināties ar viņiem gan telefoniski, gan rakstot vēstules un nosūtot paziņojumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), aicinot iesniegt deklarāciju un samaksāt parādu.

VID aicina iedzīvotājus ieskatīties e-pastos un EDS, un nepieciešamības gadījumā iesniegt deklarāciju un samaksāt parādu: "Es ļoti aicinu tomēr reaģēt uz mūsu uzaicinājumiem. Un, ja kādā veidā viņš nav saņēmis šo uzaicinājumu, tomēr pārbaudīt, vai viņam nav bijis šis pienākums iesniegt šo gada deklarāciju, viņam neveidojas šī piemaksa budžetā un tomēr nākt uz sadarbību ar VID, kontaktēties ar mums un iesniegt šo deklarāciju un samaksāt šo nodokli. VID brīdina, ka deklarācijas neiesniegšana neatbrīvo no parāda nomaksas. Turklāt – ja maksājums netiek veikts noteiktajā termiņā, par katru kavējuma dienu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05 procentu apmērā no pamatparāda summas."

Kamēr parāds nav samaksāts, par katru dienu arī rēķinās soda procentus.

Jankova atzina, ka dažiem iedzīvotājiem parādu summas ir lielas, ir pat 2000 eiro un 10 000 eiro.  

Viņa arī sacīja, ka VID turpināja informēt iedzīvotājus par nodokļu sistēmu un cer, ka šogad, iesniedzot deklarāciju par 2019.gadu, parādnieku būs mazāk.

KONTEKSTS:

Pērn plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja fakts, ka izmainītās nodokļu sistēmas dēļ daudzi iedzīvotāji bija palikuši parādā valstij. Pēc nodokļu reformas iedzīvotājiem izveidojās nodokļu starpība saistībā ar diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu vai progresīvās nodokļa likmes dēļ.  

No visām Valsts ieņēmumu dienestā (VID) līdz 16.jūnijam iesniegtajām gada ienākumu deklarācijām par 2018.gadu nodokļa parāds bija izveidojies 167 538 deklarāciju iesniedzējiem jeb 19,1%, un kopējā nodokļu parāda summa bija 39,5 miljoni eiro.

 VID solīja neatprasīt parādus līdz 5 eiro. Bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parāda samaksas termiņu līdz 2020. gada decembrim pagarināja mazo un vidējo algu saņēmējiem, kuriem nav bijuši lieli ienākumi un kuri nenodarbojās ar saimniecisko darbību. Savukārt lielāko ienākumu guvušajiem nodokļa piemaksa bija jāsamaksā līdz 2019.gada beigām, vai arī jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā, lai problēmu gadījumos meklētu individuālu risinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt