Sadaļas Sadaļas

Nodokļu ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar Covid-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas nodokļu ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija par budžeta ieņēmumiem šā gada pirmajos trīs mēnešos.

Kopējie nodokļi ieņēmumi martā bija plānoti ap 725 miljoniem eiro, bet saskaņā ar operatīvajiem datiem tie bijuši aptuveni 673 miljoni eiro, veidojoties ap 52 miljonu eiro iztrūkumam. Salīdzinājumā ar pagājušā gada martu nodokļu ieņēmumi samazinājušies par aptuveni 4 miljoniem eiro jeb 0,6%.

Savukārt pateicoties veiksmīgam janvārim un februārim pirmajos trīs mēnešos kopumā nodokļu ienākumi par 0,6% vēl apsteidz plānu. Pirmajos trīs mēnešos nodokļos provizoriski iekasēti aptuveni 2,3 miljardi eiro, bet plānotie ieņēmumi bija 2,28 miljardi eiro. Pagājušā gada nodokļu ieņēmumi trīs mēnešos tiek apsteigti par aptuveni 5,9%.

Pašlaik apkopota operatīvā informācija par nodokļu ieņēmumiem uz 31.martu, kas vēl var tikt koriģēta, tomēr tā iezīmē marta kopējo tendenci.

Martā visbūtiskāk no plāna atpaliek akcīzes nodokļa ieņēmumi - par aptuveni 20%, tostarp lielākā neizpilde vērojama alkoholisko dzērienu akcīzes nodoklī - par aptuveni 34%, kur plānoto 16,6 miljonu eiro vietā martā iekasēti 11 miljoni eiro. Martā robežu slēdza Igaunija, apturot alkohola pircēju plūsmu uz Latviju. Naftas produktu akcīzes ieņēmumi martā par aptuveni 16% atpaliek no plāna.

Martā pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi no plāna atpaliek par aptuveni 16% jeb 31 miljonu eiro, uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi - par aptuveni 9%, iedzīvotāju ienākumu nodokļa - par aptuveni 11% jeb 12 miljoniem eiro, bet valsts sociālās apdrošināšanas budžetā ieņēmumi no plāna atpaliek par aptuveni 1,7%, un martā prognozēto 278,6 miljonu eiro vietā līdz 31.martam iekasēti aptuveni 274 miljoni eiro.

Marta plānu par aptuveni 1% pārsniedz tikai uzņēmumu vieglo transporta līdzekļu nodokļa ieņēmumi, kā arī plāna pārpilde vērojama sadaļā "Pārējie ieņēmumi".

Savukārt pirmajos trīs mēnešos kopumā pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi no plāna atpaliek par aptuveni 5,5% jeb 34,5 miljoniem eiro, uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi - par aptuveni 18%, bet akcīzes nodokļa - par aptuveni 12% jeb 32 miljoniem eiro. Visvairāk no akcīzes nodokļa plāniem atpaliek ieņēmumi par dabasgāzi, alkoholu un degvielu - attiecīgi par aptuveni 29%, 18% un 12%.

Tikmēr iedzīvotāju ienākumu nodokļa ieņēmumi trīs mēnešos vēl apsteidz plānu par aptuveni 12% jeb 48 miljoniem eiro, bet valsts sociālās apdrošināšanas budžetā ieņēmumi plānu pārsniedz par aptuveni 2,3% jeb aptuveni 19 miljoniem eiro.

Kā ziņots, valstī noteikti dažādi arī ekonomiku skaroši ierobežojumi slimības Covid-19 izplatības mazināšanai, lai aizsargātu iedzīvotāju veselību. Valsts arī ieviesusi atbalsta pasākumus uzņēmēju un strādājošo atbalstam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt