No Covid-19 mazāk skartajām valstīm iepriekš atbraukušie drīkst neturpināt pašizolāciju

Ceļotāji, kuri jau līdz šim Latvijā iebraukuši no Covid-19 mazāk skartajām Eiropas valstīm, drīkst pārtraukt pašizolāciju, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC).

Saskaņā ar valdības otrdien, 2. jūnijā, pieņemto lēmumu no 3. jūnija tiek paplašināts to valstu saraksts, no kurām atgriežoties 14 dienu pašizolācija nebūs jāievēro.

Tām personām, kuras Latvijā iebraukušas līdz 3. jūnijam un atrodas 14 dienu pašizolācijā, jāpievērš uzmanība valstu saslimstības rādītājiem. Ja valsts, no kuras ceļotājs iebraucis, ir kumulatīvo rādītāju diapazonā virs 15  slimniekiem uz  100 000 iedzīvotājiem, viņiem jāturpina pašizolācija. Savukārt, ja valsts rādītājs ir zem 15, drīkst pārtraukt pašizolāciju.

14 dienu pašizolācija jāievēro atbraucējiem:

  • no Zviedrijas, Apvienotās Karalistes, Portugāles, Beļģijas, Maltas, Īrijas, Spānijas,
  • no valstīm, kuras nav Eiropas Savienības, Eiropas ekonomiskās zonas vai Šveice,
  • ja ceļošana notika tranzītā caur Zviedriju, Apvienoto Karalisti, Portugāli, Beļģiju, Maltu, Īriju, Spāniju.

Divu nedēļu pašizolācija nav jāievēro, ja:

  • ceļo pa Lietuvu un Igauniju;
  • SPKC mājaslapā publicētās valstis, kurās 14 dienu kumulatīvais rādītājs ir zem 15,
  • Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem, kas Latviju šķērso tranzītā.

SPKC aizvien nerekomendē Latvijas iedzīvotājiem doties ceļojumā.

Ja ceļot nepieciešams, veicot darba pienākumus, lūdz rūpīgi ievērot divu metru distancēšanos un pēc iespējas bieži mazgāt rokas.

KONTEKSTS:

Covid-19 ierobežošanai Latvija šā gada marta sākumā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju un apturēt starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Latvijā varēja ielidot ar īpašiem reisiem, bet tad pēc tam bija 14 dienas jāpavada izolācijā mājās. Latvijā ārkārtējā situācija ir spēkā līdz 9. jūnijam.

Valdība vēlāk lēma no 15. maija atļaut starptautiskos pasažieru aviopārvadājumus uz Baltijas valstīm. Pēc tam galamērķu saraksts papildināts arī arī citām. Savukārt jūnija sākumā valdība lēma, ka pēc ieceļošanas Latvijā no vairuma Eiropas valstu vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt