No amata atbrīvo «Swedbank» grupas vadītāju Birgiti Bonnesenu

"Swedbank" grupas padome ceturtdien atbrīvojusi no amata bankas prezidenti Birgiti Bonnesenu,  informēja "Swedbank".

Savukārt par grupas pagaidu vadītāju padome iecēlusi "Swedbank" grupas finanšu pārvaldes vadītāju Andersu Karlsonu.

Padome arī informēja, ka nekavējoties sāk darbu pie jauna pastāvīga bankas vadītāja meklējumiem.

“Pēdējo dienu notikumi radīja milzīgu spriedzi bankai. Tāpēc "Swedbank" grupas padome nolēmusi atbrīvot Bonnesenu no amata. Bonnesena kā vadītāja trīs gadu laikā devusi nozīmīgu ieguldījumu, izveidojot vadošo digitālo banku ar fizisku klātbūtni," sacīja "Swedbank" grupas padomes priekšsēdētājs Larss Idemarks.

Līdz turpmākam paziņojumam Karlsons turpinās pildīt pienākumus arī kā finanšu pārvaldes vadītājs.

"Swedbank" pārstāvji Latvijā atgādināja, ka ceturtdien bankas akcionāri Stokholmā sanāca uz ikgadējo akcionāru kopsapulci.

Izmaiņas "Swedbank" grupas vadībā neietekmē bankas ikdienas darbu, un "Swedbank" visos tirgos, tostarp Latvijā turpina sniegt pakalpojumus klientiem ierastajā režīmā.

"Nasdaq" Stokholmas fondu biržā ceturtdien apturēta tirdzniecība ar "Swedbank" akcijām, teikts biržas mājaslapā, bet vēlāk "Swedbank" informēja, ka akciju tirdzniecība Stokholmas biržā ir atjaunota.

Atbilstoši Bonnesenas līguma nosacījumiem, atstājot amatu, viņa saņems apmēram 22 miljonus zviedru kronu (aptuveni 2,1 miljonu eiro), vēsta ziņu aģentūra "Bloomberg".

Kopš februāra "Swedbank" tikusi pievērsta uzmanība saistībā ar mediju ziņoto, ka caur to plūdušas lielas summas, kam varētu būt saistība ar naudas atmazgāšanu. Zviedrijas sabiedriskās televīzija SVT vēstīja par aizdomām, ka starp "Danske Bank" un "Swedbank" Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,8 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

Savukārt trešdien, 27.martā, "Swedbank" galvenajā mītnē Stokholmā notika kratīšana saistībā ar Zviedrijas Ekonomisko noziegumu izmeklēšanas pārvaldes veikto izmeklēšanu, kuras nolūks ir noskaidrot, vai Zviedrijas "Swedbank" 15 lielākie akcionāri nelikumīgi saņēmuši informāciju par "Swedbank" iespējamo saistību ar "Danske Bank" naudas atmazgāšanas skandālu, pirms par to ziņoja Zviedrijas sabiedriskā televīzija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti