No 1.aprīļa atkal stājas spēkā elektrības «Starta tarifs»

No 1. aprīļa mājsaimniecības par pirmajām 1200 patērētajām kilovatstundām (kWh) norēķināsies pēc „Starta tarifa”, bet par pārējām –  pēc „Pamata tarifa”. Ar 1.aprīli klients sāk uzskaitīt patērētās kilovatstundas no jauna, taču par aprīlī patērēto  elektroenerģiju norēķinās maijā pēc „Starta tarifa”, atgādina „Latvenergo”.

Ja klients vēlas saņemt  elektroenerģiju pēc jaunā tirgus līguma nosacījumiem, „Latvenergo” šādu iespēju nodrošina – klientam arī šogad ir iespēja izvēlēties tirgus piedāvājumus no produktu līnijas „Elektrum”.

AS „Latvenergo”, ņemot vērā izmaiņas likumdošanā - elektroenerģijas tirgus atvēršanas atlikšanu mājsaimniecībām līdz 2015.gada 1.janvārim - arī no 1.aprīļa līdz gada beigām turpinās pārdot elektroenerģiju atbilstoši līdz šim spēkā esošajiem līgumiem un par „Starta” un „Pamata tarifu”.

Līdz elektroenerģijas tirgus atvēršanai vairums Latvijas mājsaimniecību  par elektroenerģiju norēķinās pēc pašdeklarēšanās principa – tas nozīmē, ka mājsaimniecība fiksē skaitītāja rādījumu un aprēķina savu ikmēneša patēriņu un maksājuma summu.  

Tieši tāda pati kārtība saglabāsies arī pēc 1.aprīļa, sākoties jaunajam tarifu gadam. Klients, fiksējot savu skaitītāja rādījumu, veic savu elektroenerģijas maksājuma summas aprēķinu, pirmajām patērētajām 1200 kWh piemērojot „Starta tarifu” - 0.1164 eiro/kWh, savukārt pārējām „Pamata tarifu” – 0.1515 eiro/kWh.  

Ar 1.aprīli klients sāk uzskaitīt patērētās kilovatstundas no jauna, un par aprīlī patērēto  elektroenerģiju norēķinās maijā pēc Starta tarifa. Klientam nav nepieciešams papildus ziņot „Latvenergo” skaitītāja rādījumu 1.aprīlī, jo to automātiski aprēķinās norēķinu sistēma pēc klienta veiktā maksājuma.

Klientiem ir arī iespēja izvēlēties izlīdzināto maksājumu,  kas paredz katru mēnesi maksāt izlīdzinātu nemainīgu summu, kas aprēķināta atbilstoši klienta vēsturiskajam vidējam patēriņam. Ja klienta patēriņš mainās, izlīdzinātā maksājuma summa tiek pārrēķināta.  

Līdz ar Elektroenerģijas tirgus atlikšanu līdz 2015.gada 1.janvārim, elektroenerģijas piegādei mājsaimniecībām tiek piemēroti tie lēmumi par tarifiem, kādi bija spēkā 2014.gada 31.martā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti