No 1. septembra daļā Mārupes siltumenerģijas tarifs pieaugs par 151,5%

No šā gada 1. septembra SIA "Mārupes komunālie pakalpojumi" siltumenerģijas tarifs Mārupes, Skultes un Tīraines ciemā būs 320,14 eiro/MWh jeb par 151,5% augstāks, salīdzinot ar šobrīd piemēroto, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, kas izvērtējusi un apstiprinājusi jauno tarifu.

Savukārt siltumenerģijas tarifs no šā gada 1. oktobra būs 312,79 eiro/MWh.

SPRK skaidroja, ka siltumenerģijas tarifu pieaugums saistīts ar dabasgāzes cenas pieaugumu, konkursa kārtībā noslēdzot jaunu līgumu par dabasgāzes piegādi.

Dabasgāzes vairumtirgus cenas kāpuma dēļ kopējās kurināmā izmaksas komersantam ir pieaugušas par 180,7%. Komersants ar dabasgāzi saražo visu lietotājiem nodoto siltumenerģijas apjomu.

"Šobrīd, slēdzot dabasgāzes piegādes līgumus, dabasgāzes piegādātāju vidū dominē īstermiņa līgumu piedāvājumi – uz vienu vai dažiem mēnešiem. Tas nozīmē, ka siltumenerģijas komersantiem nākas pārskatīt tarifu gada laikā vairākkārtīgi, iekļaujot tarifā tā brīža aktuālo dabasgāzes cenu. Arī SIA "Mārupes komunālie pakalpojumi" ir jārēķinās ar šā brīža tirgus situāciju," skaidroja SPRK vadītāja Alda Ozola.

Ņemot vērā augsto dabasgāzes pieprasījumu un lielās cenu svārstības, SIA "Mārupes komunālie pakalpojumi" izsludināja dabasgāzes iepirkumu divas reizes, meklējot pēc iespējas zemāku dabasgāzes cenu. Turklāt dabasgāzes tirgus prognozes liecina, ka līdz šī gada beigām cenu kritums nav sagaidāms, norādīja regulatorā.

Pašlaik komersants piemēro šā gada 10. februārī apstiprināto tarifu, kad situācija energoresursu tirgū nebija pakļauta būtiskām ģeopolitiskām pārmaiņām. Tobrīd dabasgāzes cena tirgū bija 80,83 eiro/MWh, bet šobrīd ir vairāk nekā divas reizes augstāka – nedaudz zem 200 eiro/MWh.

SPRK norādīja, ka līdz ar karu Ukrainā tirgū ir paaugstināts pieprasījums pēc dabasgāzes, ņemot vērā, ka Eiropas valstīm nepieciešams veidot lielākus dabasgāzes krājumus nākamajai apkures sezonai, lai nodrošinātu dabasgāzes pieejamības nepārtrauktību. Brīdī, kad arvien vairāk dabasgāzes piegādes no Krievijas daudzviet Eiropā ir ierobežotas vai pārtrauktas pilnībā, ko pastiprina arī ierobežotās transporta jaudas dabasgāzes importēšanai starp Eiropas valstīm, dabasgāzes cenas saglabāsies augstas, kas atstās ietekmi uz siltumenerģijas tarifiem.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA "Mārupes komunālie pakalpojumi" iesniedza SPRK šā gada 21. jūlijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK izskatīšanā ir vairāk nekā 30 siltumapgādes tarifu projektu Latvijā. SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.

KONTEKSTS:

Saeima ārkārtas sēdē ceturtdien, 11. augustā, galīgajā lasījumā pieņēma šonedēļ valdības virzītos grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, paredzot iedzīvotājiem daļēju kompensāciju saistībā ar apkures izmaksu pieaugumu, pabalstus pensionāriem un paplašinot mājokļa pabalsta saņēmēju loku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt