Nepagarina rekomendācijas par dividenžu ierobežošanu

Eiropas Centrālā banka (ECB) un Eiropas Sistēmisko risku kolēģija (ESRB) ir pieņēmušas lēmumu nepagarināt to iepriekš izdotās rekomendācijas par dividenžu izmaksas ierobežošanu, kas ir spēkā līdz 2021.gada 30. septembrim, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

FKTK turpina atbalstīt vienotu Eiropas Savienības valstu pieeju attiecībā uz dividenžu izmaksu, akciju atpirkšanu un atalgojuma politiku un atgriežas pie iepriekš īstenotās prakses.

Izvērtējot katras atsevišķas FKTK tiešajā uzraudzībā esošās kredītiestādes un apdrošināšanas sabiedrības atalgojuma politiku, kapitāla pietiekamību un plānus par dividenžu izmaksu, FKTK piemēros piesardzīgu, uz nākotni vērstu pieeju, kas balstīta iestādes biznesa modeļa ilgtspējas un risku novērtējumā, kā arī stabilas kapitāla bāzes uzturēšanā.

ECB un ESRB šādu lēmumu pieņēma, ņemot vērā, ka ir mazinājusies Covid-19 pandēmijas radītā augstā nenoteiktība pasaules finanšu tirgos un jaunākās makroekonomiskās prognozes apstiprina ekonomikas atgūšanos.

Vienlaikus ESRB norāda uz nepieciešamību kredītiestādēm un apdrošināšanas sabiedrībām, lemjot par dividenžu izmaksu, akciju atpirkšanu un mainīgā atalgojuma noteikšanu, saglabāt piesardzību.

Savukārt ECB, lemjot par dividenžu izmaksu un akciju atpirkšanu, kredītiestādes aicina būt piesardzīgām un izvērtēt biznesa modeļa ilgtspēju, tostarp iespējamos zaudējumus dažāda veida atvieglojumu un atbalsta pasākumu piemērošanas termiņu beigu dēļ. Lemjot par atalgojuma politiku, ECB aicina kredītiestādes piemērot piesardzīgu, uz nākotni vērstu pieeju, kas nodrošina kredītiestādes spēju uzturēt stabilu kapitāla bāzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt