Ministrs: «Liepājas metalurga» potenciālie investori ir no trešajām valstīm

Neatklājot potenciālo investoru skaitu, kuri interesējas par “Liepājas metalurgu”, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” apliecināja – šie interesenti ir no trešajām valstīm.

Pavasarī interesi par maksātnespējīgās akciju sabiedrības “KVV Liepājas metalurgs” aktīviem izrādījuši seši potenciālie investori. To, kā mainījusies situācija uz šo brīdi, ministrs neatklāja, sakot, ka līdz procesa beigām ir palicis nedaudz laika un viņš cer ziņot par labiem rezultātiem.

Tā kā potenciālo investoru atbraukšanai uz Latviju vajadzīgas vīzas, Ašeradens atzina – tie ir cilvēki no trešajām valstīm.

Viņš arī norādīja – ieinteresētajām pusēm ir daudz jautājumu, tāpēc termiņa pagarināšana investoru izvēlei neesot būtiska problēma. Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, parādnieka ieķīlātās mantas pārdošanas termiņš pagarināts līdz 2017.gada 29.septembrim.

Ziņots, 2016.gada septembrī Liepājas tiesa atzina "KVV Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu. "KVV Liepājas metalurga" ražotnē maksātnespējas pasludināšanas dienā 16.septembrī bija nodarbināti 147 darbinieki.

"KVV Liepājas metalurgs" īpašnieks, Ukrainas kompānijas "KVV Group" līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins vērsies Starptautiskajā investīciju strīdu izskatīšanas centrā (ICSID) ar prasību pret Latvijas valsti.

“KVV Group” par 107 miljoniem eiro nopirka “Liepājas metalurga” ražotni 2014.gada rudenī pēc uzņēmuma pirmās maksātnespējas veiktās mantas izpārdošanas. Pirkuma līgums paredzēja samaksu pa daļām. Taču 2015.gada nogalē arī KVV radās grūtības ar naudas plūsmu un tas nevarēja veikt tālākos maksājumus par ražotnes pirkšanu. “KVV Liepājas metalurga” īpašumus plānots sākt izpārdot tuvāko mēnešu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti