Ministrija gatava tiesā aizstāvēt OIK atļauju anulēšanu

Ekonomikas ministrija jau 18 elektrostacijām atcēlusi atļauju pārdot elektrību obligātā iepirkuma (OIK) ietvaros. Ministrija ir gatava arī tiesvedībām, ja kāda no stacijām ministrijas lēmumu par atļaujas atcelšanu apstrīdēs, atzina ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Patmalnieks.

Ministrija nesen atcēlusi atļauju arī SIA „Rīgas enerģija”, kas daļēji pieder Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietā aizdomās turētā uzņēmēja Māra Martinsona ģimenei.

Patmalnieks skaidroja, ka atļauja „Rīgas enerģijai” atņemta, jo stacija nesāka ražošanu noteiktajā termiņā.

Līdz šim Ekonomikas ministrija ir atcēlusi iespējas saņemt valsts atbalstu elektrības ražošanai 18 elektrostacijām. Ministrija aprēķinājusi, ka tas ļaus novērst iespējamo obligātās iepirkuma komponentes pieaugumu patērētājiem turpmākajos desmit gados par aptuveni 300 miljoniem eiro.

Ministrija ir gatava arī tiesvedībām, ja kāda no stacijām ministrijas lēmumu par atļaujas atcelšanu apstrīdēs, turpina Patmalnieks.

“Ar to mēs rēķināmies, ka tāds ir tālākās notikumu attīstības scenārijs. Tāpēc arī mēs šos lēmumus rūpīgi izvērtējam, lai eventuālās tiesvedības gadījumā mums nebūtu sarežģījumu aizstāvēt pozīciju, kādu ministrija ir ieņēmusi,” sacīja Patmalnieks. “Mēs turpinām darbu, vēl redzam, ka viņš kādu brīdi turpināsies. Pagājušās nedēļas nogalē konstatējām, ka mums ir nepieciešams par atsevišķām stacijām pieprasīt vēl papildu informāciju no atbildīgajām institūcijām. Līdz ar to mēs darbu turpinām, un neizdodas viņu noslēgt tik ātri, kā iepriekš plānots. Tas ir tāpēc, lai pārliecinātos un būtu skaidrība par to, ka lēmums, ko Ekonomikas ministrija ir pieņēmusi, būtu korekts."

KONTEKSTS:

TV3 raidījumā "Nekā personīga" vēstīja, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS "Sadales tīkls" testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro OIK maksājumos nākamajos 10 gados. Pagaidām gan neviens no uzņēmumiem naudu vēl nesaņēma.

Pēc tam EM solīja pārbaudīt visas pagarinātās atļaujas elektrības ražošanai, ko valsts gatavojās iepirkt par paaugstinātu cenu. Savukārt Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu par iespējamu krāpniecību objektā SIA "Rīgas enerģija". Tikmēr "Rīgas enerģija" ar iesniegumu vērsusies Ģenerālprokuratūrā un policijā, lūdzot pārbaudīt “nelikumīgo un melīgo vēršanos pret “Rīgas enerģiju””.

Pēc skandāla ar OIK atļaujām no amata atkāpās AS "Sadales tīkls" valdes loceklis Rolands Lūsvers. "Sadales tīkls" līdz šim izbeidzis darba attiecības vēl ar vienu darbinieku, bet ar trim sākts darba tiesisko attiecību izbeigšanas process. Pieņemti lēmumi par dažādu disciplinārsodu piemērošanu darbiniekiem, kuri bija iesaistīti elektrostaciju pieņemšanas komisijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti