«Metalurga» īpašnieks nolemj iekonservēt rūpnīcu

“KVV Group” pieņēmis  lēmumu par “KVV Liepājas metalurgs” konservāciju, informēja uzņēmumā.

“KVV Group” šādu lēmumu skaidro ar to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem.

Tāpat starp iemesliem tiek minēta valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei. “Diemžēl mēs sagaidījām vien uzsvērtu valsts amatpersonu distancēšanos no uzņēmuma problēmām. Tas jautājumu skaits, ko saturēja restrukturizācijas plānam sekojošā Valsts kases vēstule, kā arī klaji negatīvie plānam veltītie izteikumi, vēl pirms beigusies tā izskatīšana, neļāva akcionāriem saprast to, kad un kā varētu tikt rasts atbilstošs formāts dialogam,” norādīts uzņēmuma paziņojumā medijiem.

Iepriekš arī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) pauda, ka viens no plāniem attiecībā uz uzņēmumu ir tā iekonservēšana. Turklāt ministrs atzina, ka plāns ar piesaistīto akcionāru nav izdevies un viņam nav pārliecības par iespējām atgūt valsts līdzekļus no "Metalurga".

Jau ilgu laiku smagās finanšu problēmās nonākušais uzņēmums „KVV Liepājas metalurgs" lūdz Valsts kasei līdz 2020.gadam atlikt maksājumus par rūpnīcu. Marta sākumā uzņēmums Valsts kasē iesniedza uzņēmuma restrukturizācijas plānu, taču ekonomikas ministre pauda, ka piedāvātais restrukturizācijas plāns nav sagatavots atbilstoši valsts interesēm.

Tikmēr uzņēmuma īpašnieki "KVV Group" pauda, ka izskata iespējamību apturēt ražošanu. Martā arī tapa zināms, ka "Metalurga” strādnieki saņēmuši mutisku brīdinājumu par atlaišanu no darba

“Liepājas metalurgs" nonāca finanšu grūtībās pirms aptuveni trīs gadiem un kļuva maksātnespējīgs. Tomēr maksātnespējas administratoram izdevās atrast uzņēmumam pircēju - Ukrainas holdinga kompānija "KVV Group" parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" iegādi, piedāvājot par to maksāt 107 miljonus eiro. 2015.gada janvārī “Liepājas metalurga” atslēgas svinīgi nodotas jaundibinātā uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" vadībai.

Tomēr jau pērn maijā atklājās, ka no darba "KVV Liepājas metalurgs" atbrīvoti aptuveni 10 -15% darbinieku - metalurgi, kuri tikai nesen tika pieņemti darbā. Kā iemesls šādai rīcībai minēts tas, ka nav piepildījušās uzņēmuma vadības optimistiskās prognozes par metalurģijas tirgu, norādīts arī uz lielajiem maksājumiem par elektrības obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti