«Metalurga» darbības apturēšana šobrīd rada mazāku triecienu ekonomikai nekā 2013.gadā

„KVV Liepājas metalurga” lēmums iekonservēt rūpnīcas darbību šobrīd rada ievērojami mazāk triecienu valsts ekonomikai nekā 2013.gadā, kad neveiksmi cieta iepriekšējie rūpnīcas īpašnieki - tā liecina vairāku amatpersonu paustās prognozēs.

Galvenokārt ietekme būs mazāka saistībā ar apstākli, ka jau vairākus mēnešus uzņēmuma darbības apjomi bija salīdzinoši mazi, bez tam ievērojami mazāks būs arī darbu zaudējušo iedzīvotāju skaits.

„300 bezdarbnieku pieplūdums, protams, sarežģī situāciju, bet tā vairs nav tik bezcerīga vai saspringta situācija, kā tas bija pirms diviem gadiem, kad atlaida gandrīz 2000 cilvēku,” atzīst Liepājas domes pārstāvis Andrejs Rjabcevs.

„Rūpnīca jau gandrīz divus mēnešus nestrādā. Tas nozīmē, ka līdz šim ir nodrošināta tikai iekārtu uzturēšana, attiecīgi tam personāla uzturēšana un nepieciešamais apjoms energoresursu. Līdz ar to nekam radikāli nevajadzētu mainīties (..),” saka Valsts kases pārstāvis Jānis Pone.

Jau ilgu laiku smagās finanšu problēmās nonākušais uzņēmums „KVV Liepājas metalurgs" iepriekš lūdza Valsts kasei līdz 2020.gadam atlikt maksājumus par rūpnīcu. Marta sākumā uzņēmums Valsts kasē iesniedza uzņēmuma restrukturizācijas plānu, taču toreizējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pauda, ka piedāvātais restrukturizācijas plāns nav sagatavots atbilstoši valsts interesēm.

Tikmēr uzņēmuma īpašnieki "KVV Group" pauda, ka izskata iespējamību apturēt ražošanu. Martā arī tapa zināms, ka "Metalurga” strādnieki saņēmuši mutisku brīdinājumu par atlaišanu no darba.

“Liepājas metalurgs" nonāca finanšu grūtībās pirms aptuveni trīs gadiem un kļuva maksātnespējīgs. Tomēr maksātnespējas administratoram izdevās atrast uzņēmumam pircēju - Ukrainas holdinga kompānija "KVV Group" parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" iegādi, piedāvājot par to maksāt 107 miljonus eiro. 2015.gada janvārī “Liepājas metalurga” atslēgas svinīgi nodotas jaundibinātā uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" vadībai.

Tomēr jau pērn maijā atklājās, ka no darba "KVV Liepājas metalurgs" atbrīvoti aptuveni 10-15% darbinieku - metalurgi, kuri tikai nesen tika pieņemti darbā. Kā iemesls šādai rīcībai minēts tas, ka nav piepildījušās uzņēmuma vadības optimistiskās prognozes par metalurģijas tirgu, norādīts arī uz lielajiem maksājumiem par elektrības obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti