Merkele gatava diskutēt par eirozonas valstu ciešāku integrāciju

Vācijas kanclere Angela Merkele paudusi gatavību diskutēt par eirozonas valstu finanšu ministra amata un kopējā budžeta izveidi. Šo priekšlikumu iepriekš pauda Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Pēc sarunām ar Francijas līderi Merkele uzsvēra, ka viņai nav iebildumu pret šīm idejām. Stiprā eirozonā ir ieinteresētas visas valstis, tāpēc tā jāstabilizē un jāattīsta. 

Vienlaikus Vācijas kanclere informēja, ka Berlīne par nopietnām Eiropas Savienības reformām būs gatava runāt tikai pēc septembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

Lai pieņemtu kopēju eirozonas budžetu un izveidotu eirozonas finanšu ministra amatu, būs jāizdara grozījumi bloka līgumos, un valdībai nepieciešams iedzīvotāju mandāts un deputātu atbalsts.

Merkele arī uzsvēra, ka Eiropā saglabājas augsts terora draudu līmenis un abas valstis sadarbosies, lai novērstu iespējamos uzbrukumus. Viens no pasākumiem ir vienota imigrantu reģistra izveide, un iekšlietu ministri patlaban aktīvi strādā pie šī jautājuma.

Saistītie raksti
2 komentāri
Valdis Bērziņš
Visus Vācijā un Francijā ieceļojušos cilvēkus saukt par teroristiem un noziedzniekiem var tikai naidpilns un apdauzīts rasistu niecība.
Imants Bauģis
Nevis Eiropā saglabājas augsts terora draudu līmenis, bet gan Vācijā un Francijā, kur pie varas esošie politiķi ir ļāvuši ieceļot valstī miljoniem noziedznieku, teroristu un slepkavu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti