Maziem lauku uzņēmumiem jaunā programmā pieejami aizdevumi attīstībai

Attīstības finanšu institūcija "Altum" no trešdienas, 5.septembra, sāk piedāvāt jaunu aizdevumu programmu "Mazie aizdevumi lauku teritorijās", kur aizdevumus varēs saņemt uzņēmumi, kam ir neliels gada apgrozījums un kas saimnieko ārpus lielajām Latvijas pilsētām. Programmas kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro, informē "Altum".

Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt 750 līdz pat 1000 uzņēmumi, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, kādā no vispārējās uzņēmējdarbības nozarēm vai zivsaimniecības nozarē.

Aizdevumu programmā "Mazie aizdevumi lauku teritorijās" investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem kopumā līdz 100 000 eiro aizdevumu var saņemt gan jauni, gan jau pieredzējušāki uzņēmēji, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 70 000 eiro un kuri darbojas lauku teritorijās visā valstī, izņemot lielākajās pilsētās - Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Tukumā, Salaspilī un Cēsīs.

"Altum" atzīmē, ka šīs programmas aizdevumi būs īpaši piemēroti mazām vai jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos. Programmas iespējas var izmantot arī zivsaimniecības nozares uzņēmumi neatkarīgi no apgrozījuma un atrašanās vietas.

"Mūsu jaunā programma visnoderīgākā būs tiem lauku reģionu uzņēmējiem, kas ir darbības uzsākšanas stadijā vai kuriem ir neliels apgrozījums.

Nepietiekamas kredītvēstures, darbības nozares un darbības risku specifikas, finanšu plūsmas un nodrošinājuma trūkuma dēļ komercbanku finansējums viņiem nereti ir ierobežots," norāda "Altum" valdes locekle Inese Zīle.

Pieejamais finansējums un tā nosacījumi:

  • Aizdevums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem līdz 100 000 eiro, tostarp apgrozāmo līdzekļu aizdevuma maksimālā summa ir līdz 35 000 eiro;
  • Aizdevuma termiņš līdz 10 gadiem, ar būvniecību un nekustamo īpašumu saistītiem projektiem – līdz 15 gadiem. Apgrozāmajiem līdzekļiem termiņš līdz trim gadiem;
  • Aizdevums līdz 7000 eiro pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas – ar 10% līdzfinansējumu;
  • Atvieglotas nodrošinājuma prasības: aizdevums līdz 25 000 eiro iespējams arī bez papildu nodrošinājuma, bet ar personīgo galvojumu, ja netiek iegādāts nekustamais īpašums vai cits reģistrējams īpašums;
  • Procentu likme ir no 4% līdz 8%.

Programma "Mazie aizdevumi lauku teritorijās" izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju.

"Altum" ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām, kā arī realizē citas valsts deleģētas funkcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt