Sadaļas Sadaļas

Martā rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 3,6%

Šā gada martā, salīdzinot ar 2019. gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 3,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

To ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums apstrādes rūpniecībā – par 3,6%, elektroenerģijas un gāzes apgādē par 4,8% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 2,1%.

CSP norāda, ka martā Covid-19 un valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ietekmi kā ražošanas apjoma samazinājuma iemeslu minēja 6,5% apsekoto uzņēmumu 13 apstrādes rūpniecības apakšnozarēs (gatavo metālizstrādājumu ražošanā, poligrāfijā, citur neklasificētu iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā, koksnes izstrādājumu un pārtikas ražošanā u.c.).

Būtisks apjoma kritums bija apģērbu ražošanā – par 33,2%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 12,1%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 11,6%. Produkcijas apjoma samazinājumu uzrādīja arī iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošana un automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošana, un gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas – par 9,6%.

Savukārt ražošanas apjoma kāpums bija papīra un papīra izstrādājumu ražošanā (par 11,3%), elektrisko iekārtu ražošanā (par 8,7%) un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (par 6,3%). Produkcijas izlaide pieauga arī pēc īpatsvara lielākajās nozarēs – koksnes un koka izstrādājumu ražošanā (par 1,4%) un pārtikas produktu ražošanā (par 1%).

Šā gada martā, salīdzinot ar februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 4,1%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 4,1%, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6,8% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,2%.

CSP norāda, ka šā gada martā, salīdzinot ar aizvadītā gada martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 1,6%. Apgrozījums eksportā samazinājās par 4% (no tā eirozonā – par 5,9%, ārpus eirozonas – par 2,4%), savukārt vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 3,4%.

2020. gada martā, salīdzinot ar 2020. gada februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 7%, norāda CSP. Apgrozījums eksportā samazinājās – par 11,4% (no tā eirozonā – par 12,5%, ārpus eirozonas – par 10,4%), savukārt vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 2%.

Publicētie dati nākamajos mēnešos var tikt precizēti, ja tiks iegūta papildu informācija no uzņēmumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt