Martā rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 6,3%

Šī gada martā, salīdzinot ar 2021. gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieaudzis par 6,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 10%, un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,2%. Savukārt elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 18,6%, samazinoties koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apjomam un gāzes piegādei patērētājiem.

Šī gada martā no kopumā 22 apstrādes rūpniecības nozarēm produkcijas izlaide pieauga 16 nozarēs. Nozīmīgs produkcijas apjoma kāpums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 34,2%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 29,8%, dzērienu ražošanā – par 28,2%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 20,3% un tekstilizstrādājumu ražošanā – par 20,1%. Ražošanas apjoma pieaugumu uzrādīja arī divas no trim pēc īpatsvara lielākajām apstrādes rūpniecības nozarēm – koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana un gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas (attiecīgi par 16,7% un 5,9%).

Savukārt produkcijas izlaides kritumu martā turpināja uzrādīt datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana – par 13,8%, un papīra un papīra izstrādājumu ražošana – par 13,7%, kā arī pēc īpatsvara otra lielākā apstrādes rūpniecības nozare – pārtikas produktu ražošana (par 0,2%).

Šī gada martā, salīdzinot ar februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,5%. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,3%, bet kritums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,3%, un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,4%.

 

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

Šī gada martā, salīdzinot ar 2021. gada martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 26,7%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 25,3% un eksportā – par 27,4% (tai skaitā eirozonā – par 42%, ārpus eirozonas – par 17,2%).

Šī gada martā, salīdzinot ar februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 5%. Vietējā tirgū apgrozījums pieauga par 8,3% un eksportā – par 3,4% (tai skaitā eirozonā – par 4,7%, ārpus eirozonas – par 2,3%).

Publicētie dati nākamajos mēnešos var tikt precizēti, ja tiks iegūta papildu informācija no uzņēmumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt