Sadaļas Sadaļas

Martā krasi samazinājies ar prāmjiem un sabiedrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits

2020. gada martā ar prāmjiem Latvijas ostās iebrauca un no ostām izbrauca par 52,2 % mazāk pasažieru nekā 2019. gada martā. Janvārī ostās prāmju pasažieru apgrozījums bija 64,3 tūkstoši, februārī – 62,4 tūkstoši, bet martā – 34 tūkstoši pasažieru, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pārvaldē informēja, ka visbūtiskāk pasažieru skaita izmaiņas skāra Rīgas pasažieru ostu, jo kursējošie prāmji ir orientēti galvenokārt uz pasažieru pārvadājumiem un uz to vistiešāk attiecās Ministru kabineta lēmums atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Līdz ar to pasažieru apgrozījums prāmju satiksmē martā samazinājās par 62,8 %. Prāmju satiksme Ventspils un Liepājas ostā ir orientēta galvenokārt uz kravu pārvadājumiem, tāpēc pasažieru skaita izmaiņas martā nebija tik lielas: Ventspils ostā samazinājums par 28,7 %, bet Liepājas ostā pieaugums par 9,2 %.

Latvijas ostās ar pasažieru prāmjiem iebraukuši un izbraukuši pasažieri 2020. gada pirmajos trīs mēnešos 

Ar prāmjiem iebraukušo un izbraukušo pasažieru skaits 2020. gada 1. ceturksnī kopumā kritās par 17,1 %, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu.

Pēc “Autotransporta direkcijas” sniegtajiem datiem, sakarā ar ārkārtas stāvokļa ieviestajiem pārvietošanās ierobežojumiem pārvadāto pasažieru skaits sabiedriskajā transportā 2020. gada martā samazinājās par 37,5 %, salīdzinot ar pagājušā gada martu. Tai skaitā regulāras satiksmes autobusu reģionālās nozīmes maršrutos par 34,9 % un pilsētu nozīmes maršrutos par 40,2 %, vilcienos – par 30,5 %, tramvajos – par 42,3 %, bet trolejbusos – par 29,9 %. Janvārī ar sabiedrisko transportu pārvadāja 19,6 miljonus, februārī – 18,9 miljonus, bet martā – 12,9 miljonus pasažieru. 

Ar sabiedrisko transportu 2020. gada 1. ceturksnī pārvadāja 51,4 miljonus pasažieru, kas ir par 13,6 % mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā.

Ar sabiedrisko transportu pārvadāti pasažieri 2020. gada pirmajos trīs mēnešos
 

Ar sabiedrisko transportu pārvadāti pasažieri 2020. gada 1. ceturksnī

Absolūtās izmaiņas un izmaiņas procentos aprēķinātas no datiem, kas nav pārvērsti miljonos vai tūkstošos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt