Mājokļu garantiju atbalstam piešķirti vēl 2,8 miljoni eiro

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi par valsts garantiju atbalstam mājokļa iegādei, Ministru kabineta programmas īstenošanai atbalstīja papildu finansējumu – 2 809 590 eiro. Tas ļaušot piešķirt garantijas vēl aptuveni 1478 ģimenēm ar bērniem, informēja Ekonomikas ministrijā.

Mājokļu garantiju programmu “Altum” īsteno kopš 2015. gada. Līdz šā gada 12.februārim mājokļu garantiju atbalsta programmā attīstības finanšu institūcija “Altum” ģimenēm ar bērniem mājokļu būvniecībai vai iegādei kopā piešķīrusi 10 608 mājokļu garantijas par kopējo summu 75,2 miljoni eiro. Šajās ģimenēs kopā aug 15 284 bērni.

Atbalsta programmas ietvaros “Altum” izsniedz uz laiku līdz 10 gadiem un administrē galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. Galvojumu izsniedz pēc tam, kad aizdevējs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts. Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē:

  • 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns;
  • 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni;
  • 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

No 2018. gada 1. marta garantiju programmā valsts atbalstu mājokļa iegādei var saņemt arī jaunie speciālisti vecumā līdz 35 gadiem ar iegūtu augstāko vai profesionālo vidējo izglītību, kuriem apgādībā nav bērnu. Garantijas mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem netiek sniegtas no valsts budžeta finansējuma, bet “Altum” līdzekļiem. Līdz šim brīdim jaunajiem speciālistiem kopumā piešķirtas 1000 garantijas 7 miljonu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti