Sadaļas Sadaļas

Maija sākumu Liepājā prognozē vēsu; neiesaka atslēgt apkuri

Liepājā aicina iedzīvotājus nesteigties atslēgt saviem mājokļiem apkuri, jo maija sākumā solās būt mainīga laika prognoze. Tikmēr pilsētā jau ne mazums daudzdzīvokļu māju ir atteikušās no apkures, tajā pašā laikā daļa iedzīvotāju, lai neizjustu diskomfortu, turpina sildīties ar elektriskiem sildītājiem, tā maksājot vairāk.

Maija sākumu Liepājā prognozē vēsu; neiesaka atslēgt apkuriInga Ozola

Uzņēmumā „Liepājas enerģija” skaidro, ka aprīlis Liepājā bija ar vēsiem laika apstākļiem, tāpēc pilsētas iedzīvotāji vēl neizrādīja vēlmi pārtraukt apkures sezonu. Arī maija sākums Liepājā tiek prognozēts salīdzinoši vēss.

''Aicinām neatslēgt apkuri, jo tās laika prognozes diezgan mainīga. Vienu dienu silts, otru dienu vēss. Visās mājās ir automatizētie siltummezgli, kuri paši mācēs ieslēgties un atslēgties. Būs aukstāks – ieslēgsies, paliks siltāks – atslēgsies. Vajag uzticēties automātikai,” mudina siltumapgādes uzņēmuma „Liepājas enerģija” valdes loceklis Andris Štāls.

Protams, ir svarīgi, kā šīs automātiskās sistēmas darbojas un kā tās regulē namu saimnieki un apsaimniekotāji, spriež Andris Štāls. Ar apkures atslēgšanu Liepājā nesteidzoties tās mājas, kam ir pievienota horizontālā apkure, situāciju uzņēmumā „Liepājas namu apsaimniekotājs” skaidro valdes loceklis Artis Rimma:

„Šobrīd „Liepājas namu apsaimniekotājā” no 240 ēkām, kuras izmanto centralizēto siltumapgādi, šo pakalpojumu izmanto 74 ēkas. Šīs 74 ēkas ir ar horizontālo apkuri, katrs dzīvoklis ir ar savu individuālo siltuma skaitītāju, līdz ar to, ja iedzīvotājs nevēlas siltumu, viņš var savu dzīvokli atslēgt, pārējie turpina sildīties. Vecās apkures sistēmas – vertikālās, tās ēkas visas ir atslēgtas. Jāsaka, ka pilnībā no apkures ir atslēgts Tosmares un Karostas dzīvojamais masīvs.”

Iedzīvotājiem šajā sezonā radušies jautājumi, kāpēc apkures rēķini martā ir līdzvērtīgi rēķiniem janvārī.

„Jāatzīst, ka šajā ziemas sezonā gaisa temperatūras gan martā, gan janvārī mēneša griezumā bija diezgan līdzīgas, marts bija vējains, mājas vairāk „izpūta”, tāpēc siltuma patēriņš bija lielāks,” šādas situācijas iemeslus saskata Artis Rimma.

Liepājā apkures sezonu šobrīd ir noslēgušas vairākas izglītības iestādes, jo klātienes mācību process iestādēs ir pārtraukts saistībā ar infekcijas Covid-19 izplatību un uzliesmojumu arī Latvijā, taču visas ziemas garumā bija pieslēgtas minimālai apkurei, lai nerastos problēmas ar ēkām. Situāciju ar pārsteidzīgu apkures atslēgšanu komentē Liepājas domes izpilddirektora vietnieks nekustamo īpašumu jautājumos Mārtiņš Tīdens:

„Ja mēs runājam no komforta un apsaimniekošanas viedokļa, es neieteiktu ātrāk atslēgt apkuri, jo tiks samazināti komforta apstākļi vai būs jāpiesilda ar alternatīviem veidiem, ja tā ir elektrība, tad tas būs trīs reizes vairāk.”

Svarīgi ir saprast, kādas ir siltummezgla regulēšanas iespējas mājokļos.

„Vislabāk, ja to var veikt attālināti un apsaimniekotājs to arī dara, jo katrs patērē tik, cik tas ir nepieciešams. Ar labu pieskatīšanu, apsaimniekošanu var ietaupīt 20% no siltumenerģijas rēķina. Te nu ir svarīgi, kādi ir darbi mājā veikti, vai ir kvalitatīva siltināšana, vai notiek vēdināšana, vai laikā, kamēr vēl ir apkure, nestāv vaļā logi un durvis, - tas viss maksā kaut kādu naudu. Māja ir jāpieskata, tad viss būs kārtībā,'' skaidro Mārtiņš Tīdens.

Speciālisti uzsver, ka īpaši svarīgi ir laicīgi uzsākt apkures zonu tieši rudenī. Tikmēr šobrīd nav skaidrs, kā Covid-19 situācija ietekmēs apmaksu par apkuri. Līdz šim Liepājā parādu apjoms bija sarucis līdz minimumam, atzina Liepājas nama apsaimniekotāja pārstāvis Artis Rimma.

Runājot par gandrīz jau aizvadīto apkures sezonu, ziema bijusi neparasti silta un siltumapgādes piegādātāji apgalvo, ka patēriņš bijis salīdzinoši mazāks. Tajā pašā laikā sezona ir garāka. Kāds ir daudzdzīvokļu mājas patēriņš, ikviens iedzīvotājs var brīvi apskatīties uzņēmuma„Liepājas enerģija” interneta mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt