De Facto

Elektroniskā uzraudzība uzlikta 26 notiesātajiem, maksā par 100

De Facto

Policija lēmumā par kratīšanu kļūdās ar uzņēmuma nosaukumu

Katrs ceturtais galvojums tuvu riska zonai

LTV: «Metalurga» lūgumu atlikt maksājumu valstij pilnībā neapmierinās

Valdība diez vai pilnībā apmierinās Ukrainas investoru lūgumu atlikt 2,7 miljonu eiro maksājumu valstij par “Liepājas metalurga” iegādi, liecina LTV raidījuma “De facto” rīcībā esoša neoficiāla informācija. 

 “KVV Liepājas metalurgs” īpašniekiem pērn bija jāveic otrais maksājums kreditoru klubam, kurā ietilpst arī valsts, kas 2013.gadā uzņēmuma vietā samaksāja 73 miljonu eiro kredītu. Decembra pēdējās dienās uzņēmuma akcionāri lūdza valdībai maksājumu atlikt uz diviem gadiem.

Ja valdība gribētu, varētu šo un nākamo maksājumu saņemt nekavējoties. Pērkot ražotni, pircēji valstij iesniedza bankas garantiju. Naudu garantējusi Krievijas baņķiera Pjotra Avena “Alfa-bank” Ukrainas filiāle.

“KVV Liepājas metalurgs” īpašniekiem ir noguldījums šajā bankā. Pērn viņi valstij pieteica vairākus lūgumus, kas ļautu uzlabot ražotnes stāvokli. Galvenais lūgums bija elektrības cenas samazināšana, bet viņi vēlējās arī bankas garantijas atcelšanu, lai depozītu it kā iepludinātu uzņēmumā. Taču tas tika atteikts, jo “pasliktinātu valsts kā kreditora situāciju,” iepriekš “De facto” atzina Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš. 

“Metalurgā” cer, ka valsts tagad bankas garantiju neizmantos.

“Tāds mehānisms pastāv, tomēr pirkuma līgumā ir arī citi, kas ļautu pusēm panākt kompromisu,” saka “KVV Liepājas metalurgs” vadītājs Igors Talanovs.

Viņš sagaida valsts pretimnākšanu, jo pagājušo gadu ražotne beidza ar astoņu miljonu eiro zaudējumiem. 

Pēc pērn pavasarī piedzīvotā metāllūžņu cenu lēciena iepirkuma cenas tagad ir labvēlīgas. Taču būtiski samazinājušās cenas armatūras stieņiem, kas ir Liepājas rūpnīcas pamatprodukts.

“KVV Liepājas metalurgs” iesniedzis Valsts kasē biznesa plānu, bet par to jau uzdots daudz jautājumu. Ministru kabinetā Ukrainas investoru lūgumu par maksājuma atlikšanu varētu skatīt otrdien, 12.janvārī.

Saskaņā ar grafiku šī gada beigās akcionāriem valstij būtu jāsamaksā septiņi miljoni eiro. 

Jau ziņots, ka „KVV Liepājas metalurgs” lūdzis Valsts kasei uz diviem gadiem atlikt 2,7 miljonus eiro lielo maksājumu, kas uzņēmumam bija jāsamaksā vēl 2015.gadā.  

“Liepājas metalurgs" nonāca finanšu grūtībās pirms aptuveni trīs gadiem, kā dēļ uzņēmums kļuva par maksātnespējīgu.

Administratoram izdevās atrast uzņēmumam pircēju - Ukrainas holdinga kompānija "KVV Group"  parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" iegādi, piedāvājot par to maksāt 107 miljonus eiro. 2015.gada janvārī “Liepājas metalurga” atslēgas svinīgi nodotas jaundibinātā uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" vadībai.

Tomēr jau maijā atklājās, ka no darba "KVV Liepājas metalurgs" atbrīvoti aptuveni 10 -15% darbinieku - metalurgi, kuri tikai nesen tika pieņemti darbā. Kā iemesls šādai rīcībai tiek minēts tas, ka nav piepildījušās uzņēmuma vadības optimistiskās prognozes par metalurģijas tirgu, tiek norādīts arī uz elektrības obligātā iepirkuma komponenti (OIK).  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt