LTV: Latvijas Dzelzceļa jaunais šefs būs Edvīns Bērziņš

VAS "Latvijas dzelzceļu" turpmāk vadīs līdzšinējais uzņēmuma valdes loceklis Edvīns Bērziņš. Šāds lēmums pieņemts uzņēmuma akcionāru sapulcē, liecina "Panorāmas" rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Pērn novembrī "de facto" vēstīja, ka līdzšinējo uzņēmuma valdes locekli Bērziņu "Latvijas dzelzceļa" šefa krēslā labprāt redzētu Ventspils mērs Aivars Lembergs. Toreiz telefonsarunā ar “de facto” Lembergs gan noliedza, ka Bērziņš būtu "viņa cilvēks", taču Bērziņu apzīmēja vārdiem: "profesionāls, pieaudzis un nobriedis cilvēks".

Savukārt Bērziņš intervijā novembra sākumā, kad sākās uzņēmuma jaunā vadītāja meklējumi, noliedza jebkādu saistību ar Lembergu. "Jūs mani pārsteidzat. Es nekad nevienā partijā neesmu bijis un arī šobrīd neesmu. Kas uzņēmies rūpi par mani, ļoti grūti spriest," tolaik "de facto" atzina Bērziņš.

Viņš toreiz atzina arī, ka pats konkursā uz "Latvijas dzelzceļa" vadītāja amatam nav pieteicies, un viņš līdz tam arī nebija uzrunāts pretendēt uz kompānijas vadību. "Cik man ir informācija, tad visi esošie valdes locekļi ir iekļauti sarakstā un mēs gaidām, kad tiksim uzrunāti," toreiz teica Bērziņš.

Zīmīga sakritība – Bērziņa karjera "Latvijas dzelzceļā" 2011.gadā aizsākās tūlīt pēc Ulda Auguļa (Zaļo un zemnieku savienība ) nonākšanas satiksmes ministra amatā. Un arī tagad dzelzceļa vadītāja krēslā Bērziņš sēdīsies ar nule satiksmes ministra amatā apstiprinātā Auguļa svētību. 

Konkurss uz "Latvijas dzelzceļa" valdes priekšsēdētāja amatu izsludināts pēc tam, kad no šī amata aizdomās par kukuļņemšanu atstādināts ilggadējais kompānijas vadītājs Uģis Magonis. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Magoni tur aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro liela kukuļa pieņemšanu.

Sākot darbu pie jaunā vadītāja meklēšanas, personāla atlases kompānijā "Amrop" norādīja uz iespējamajiem riskiem, tostarp uz amata "politizētību" un atalgojuma neatbilstību tirgum.

Tāpat ziņots, ka favorītu lokā uz "Latvijas dzelzceļa" vadītāja amatu bija seši kandidāti: trīs no tiem ir pašreiz augstas "Latvijas dzelzceļa" koncerna amatpersonas - Aivars Strakšas, Edvīns Bērziņš un Māris Bremze.

5 komentāri
Province
Kādi hobiji, ar ko kopā medī un makšķerē?
!!!
Kāpēc, ja šahists, uzreiz shēmotājs?
yolo
shēmotājs
starp citu
Pietiek com "Ar satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) rokām ieceļot amatos lidostā Rīga, Latvijas Dzelzceļā, lidsabiedrībā airBaltic un citos sev lojālus menedžerus, Ventspils mērs ir izkārtojis laukumā vajadzīgās figūras" http://www.pietiek.com/raksti/sofera_delus_nomaina_lemberga_menedzeri
flix
šis būs jaunais shēmotājs
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti