Rīta Panorāma

Skype saruna ar Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāju Lieni Dambiņu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu

Linkaits pieļauj pagaidu pārvadātājus dažos reģionālajos maršrutos

Reģionālajos autobusu maršrutos jaunie pasažieru pārvadātāji varētu sākt darbu 2021. gada jūnijā. Dažiem gan līgums beigsies ātrāk, tāpēc satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) pieļauj pagaidu pārvadātāju piesaistīšanu uz dažiem mēnešiem.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Linkaits pauda cerību, ka nākamā gada jūnijā jaunie pārvadātāji sāks savu darbu.

Tiesa, daļa līgumu beigsies jau ātrāk – šī gada beigās vai nākamā gada sākumā. Šajos gadījumos Autotransporta direkcija izvērtēs, vai darbu līdz jaunā līguma darbībai varēs turpināt iepriekšējais pakalpojuma sniedzējs, ja tas vēlēsies, vai arī meklēs pagaidu pārvadātāju.

“Uz pāris mēnešiem vienmēr var atrast kādu pārvadātāju,” sacīja Linkaits.

Ministram arī jāsagatavo ziņojums premjeram. “Premjers ir satraucies par valsts budžetu, un tas arī ir pamatoti. Tas arī parāda, kādās spīlēs mēs esam. No vienas puses, ir vēlēšanās nodrošināt labu un kvalitatīvu pārvadājumu, no otras puses, tās naudas - kā vienmēr-  visiem nepietiek. Tāpēc katrreiz jāiet un jāpierāda sava taisnība,” komentēja Linkaits.

KONTEKSTS:

Uzvarētāji: (mlj km gadā, ATD dati)

  • Liepājas autobusu parks – 11,91 milj. km;
  • Nordeka – 7,78 milj. km;
  • Sabiedriskas autobuss – 7,35 milj. km;
  • Talsu autotransports – 6,78 milj. km;
  • Daugavpils autobusu parks (kopā ar apakšuzņēmēju) – 4,62 milj. km;
  • Rēzeknes autobusu parks – 4,29 milj. km.
  • Tukuma auto – 2,72 milj. km;

Nākamo desmit gadu laikā, lai nodrošinātu pasažieriem ērtu un pieejamu sabiedrisko transportu, valstij varētu nākties segt aptuveni 447 miljonu eiro lielu starpību starp ieņēmumiem par biļetēm un faktiskajiem izdevumiem maršrutu nodrošināšanai.

Autotransporta direkcijas (ATD) izsludinātajā konkursā Latvija tika sadalīta 16 daļās, un katrā no tām šī starpība aprēķināta no 17 līdz pat 41 miljonam eiro. Tas ir pakalpojuma apjoms, kam konkursā tika meklēti izpildītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti