Lietuvā nākamgad pieaugs akcīze degvielai un stiprajam alkoholam

Lietuvas Seims otrdien nolēma no nākamā gada paaugstināt akcīzes nodokli degvielai un stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Tomēr deputāti atstāja spēkā samazināto akcīzes nodokļa likmi dīzeļdegvielai, kas tiek izmantota apkurē, kā arī paaugstināja akcīzes nodokli lauksaimniecībā izmantojamai dīzeļdegvielai tikai par 7,2%.

Par grozījumiem akcīzes nodokļa likumā nobalsoja 73 deputāti, pret nebija neviens, bet seši deputāti atturējās.

Akcīzes nodokļa likme lauksaimniecībā izmantojamajai dīzeļdegvielai pieaugs par četriem eiro jeb 7,2% līdz 60 eiro par 1000 litriem. Prezidents Gitans Nausēda bija ierosinājis likmi palielināt par 90 eiro, bet valdība - par 25 eiro par 1000 litriem.

Akcīzes nodokļa likme apkurei izmantojamajai dīzeļdegvielai paliks līdzšinējā - 21,14 eiro par 1000 litriem.

Bezsvina benzīnam akcīzes nodokļa likme pieaugs par 7,3% līdz 466 eiro par 1000 litriem. Līdz ar to šāda benzīna cena varētu pieaugt par četriem centiem litrā.

Akcīzes nodokļa likme gāzeļļai pieaugs par 7,2% līdz 372 eiro par 1000 litriem.

Savukārt etilalkoholam akcīzes nodoklis pieaugs par 10,5% līdz 2025 eiro par hektolitru. Akcīzes nodokļa palielinājums etilalkoholam stāsies spēkā martā.

Plānots, ka akcīzes nodokļa paaugstinājums dos iespēju nākamā gada Lietuvas valsts budžeta ieņēmumus palielināt par 40 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti