Lietuvā 17 «Rimi» un «Iki» veikali varētu mainīt īpašnieku; par pirkšanu interesējas arī «Mego»

17 "Rimi"un "Iki" veikalus Lietuvā vēlas iegādāties Latvijas mazumtirdzniecības tīkla "Mego" īpašnieks "Lenoka", kā arī vēl divi potenciālie pircēji, vēsta Lietuvas biznesa laikraksts "Verslo žinios", atsaucoties uz neoficiāliem avotiem.

Šo veikalu pārdošanu kā nosacījumu izvirzījusi Lietuvas Konkurences padome, lai "Rimi Lietuva" varētu īstenot darījumu, kurā tas plāno iegādāties mazumtirdzniecības tīklu "Iki".

Avoti teikuši laikrakstam "Verslo žinios", ka pašlaik trim potenciālajiem pircējiem, tostarp "Lenoka", esot vienādas iespējas iegādāties 17 "Rimi" un "Iki" veikalus.

Atsaucoties uz šiem avotiem, "Verslo žinios" raksta, ka "Lenoka" par iespēju iegādāties veikalus konkurē ar diviem Lietuvas kapitāla uzņēmumiem, kas pārvalda reģionālos veikalu tīklus, no kuriem viens atrodas Lietuvas centrālajā daļā, bet otrs - ziemeļu daļā. Katrā tīklā ir vairāk nekā desmit veikali.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā neoficiāli avoti Lietuvas ziņu aģentūrai BNS teica, ka 17 "Rimi" un "Iki" veikalus iegādāsies "Lenoka", tomēr ne "Rimi Lietuva", ne "Lenoka" pārstāvji šo informāciju nebija gatavi apstiprināt.

Pagājušā gada oktobrī Lietuvas Konkurences padome atļāva Zviedrijas kompānijas "ICA Gruppen" kontrolētajam mazumtirgotājam "Rimi Lietuva" iegādāties no Vācijas "Rewe Group" un citiem akcionāriem uzņēmumu "Palink", kam pieder mazumtirdzniecības tīkls "Iki". Vienošanās par darījumu tika panākta 2016.gada decembrī, darījuma vērtība ir 213 miljoni eiro.

Tomēr Lietuvas Konkurences padomes atļaujā paredzēts, ka "Rimi Lietuva" apņemas pārdot trešajām personām 17 veikalus Viļņas, Kauņas, Klaipēdas un Panevēžas apriņķos, no kuriem 12 ir "Iki", bet pieci - "Rimi" veikali.

2014.gadā "Palink" pārdeva "Iki" veikalu tīklu Latvijā mazumtirdzniecības tīklam "Mego".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti