Pēc divu gadu pārtraukuma, poligrāfijas uzņēmums "Liepājas Papīrs" no uzkrātās peļņas plāno izmaksāt dividendes. Par to apmēru piektdien akcionāri spriedīs kopsapulcē. Tajā pat laikā zināmas grūtības piedzīvo "Liepājas papīra" kopuzņēmums Baltkrievijā, kas sāka darboties šī gada maijā. Ja rubeļa devalvācija ir ieguvums uzņēmumam, tad tagad problēmas pamatā saistītas ar valūtas trūkumu kaimiņvalstī. Vienlaikus "Liepājas papīrs" prezidents Jānis Vilnītis uzskata, ka situācija Baltkrievijā nebūt nav tik slikta, ja skatās uz Grieķiju un pasaules ekonomiku kopumā.
Uzņēmumam "Liepājas papīrs" izdevies palielināt ražošanu par 30% un neto apgrozījumu, kaut arī peļņa nav tik liela kā 2009. gadā. Tas saistīts ar straujo izejvielu cenu sadārdzināšanos 2010. gadā. Plānojot attīstību, uzņēmums jau pirms krīzes sāka domāt ar efektivitātes uzlabošanu, kas ir viens no iemesliem pozitīviem rādītājiem šodien, skaidro uzņēmuma prezidents Jānis Vilnītis.
Uzņēmums "Liepājas papīrs" pieņēma lēmumu pārstrukturēt tirgus sadalījumu, palielot eksportu un samazinot Latvijas tirgu.
Liepājas papīrs meklēja jaunus tirgus Rietumeiropā, Skandināvijas valstīs, Vācijā un Polijā, taču visstraujāk izdevies palielināt eksportu tieši Austrumpusē, uzsverot labo sadarbību ar Krieviju, Kazahstānu un Baltkrieviju.
Tieši uz Baltkrieviju "Liepājas papīrs" pārcēla daļu no savas ražotnes, izveidojot kopuzņēmumu ar Gomeļas uzņēmumu "NTS Poļigrafija". Galvenais iemesls šādam lēmumam bija lētākas izmaksas, līdz ar to standarta uzlīmes jau aptuveni pusotru mēnesi pamatā ražo Baltkrievijā, Liepāja ražo produktu grupas ar augstāku pievienoto vērtību.
Kaut arī tā spriest nav gluži pareizi, saka Vilnītis, viņš skaidro, ka krīze Baltkrievijā ir zināms ieguvums "Liepājas papīram".
Šonedēļ notikušajās diskusijās "Latvijas Bankā" par situāciju Baltkrievijā Jānis Vilnītis uzsvēris, ka politiskā un ekonomiskā situācija Baltkrievijā tiek krāsot melnākās krāsās nekā tā ir reālajā dzīvē.
Jānis Vilnītis uzskata, šobrīd zākātajai Baltkrievijas politikai izdevies saglabāt savā pārziņā lielāko daļu valsts uzņēmumu ar miljardos mērāmu vērtību, tikmēr Latvija nonāk arvien dziļākā atkarībā.
Kamēr Liepājā izdosies saglabāt iespēju ražot augstas kvalitātes produkciju, saglabāt izglītotiem darbiniekiem algas tikmēr mēs te būsim, norāda Vilnītis.
Riski pastāv vienmēr, Vilnītis piemin situāciju Grieķijā un citviet, pieļaujot iespēju, ka Baltkrievija varētu izdzīvot ilgāk nekā Eiropas savienība.
"Liepājas papīrs" ir 100 % Latvijai piederošs uzņēmums ar vairāk nekā 30 akcionāriem. Uzņēmumam pieder sešas kompānijas. 50 % procenti "Liepājas papīram" pieder kopuzņēmumā Baltkrievijā.
"Liepājas Papīrs" no uzkrātās peļņas plāno izmaksāt dividendes
Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.
7. jūlijs, 2011, 8:05
Tajā pat laikā zināmas grūtības piedzīvo "Liepājas papīra" kopuzņēmums Baltkrievijā, kas sāka darboties šī gada maijā. Ja rubeļa devalvācija ir ieguvums uzņēmumam, tad tagad problēmas pamatā saistītas ar valūtas trūkumu kaimiņvalstī.
Kļūda rakstā?
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!
Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!