Dienas ziņas

Tiek sakopta Ķūļciema pareizticīgo baznīca

Dienas ziņas

Veselības ekspresis dodas uz Skulti

Uzņēmumā «KVV Liepājas metalurgs» paliek 100 darbinieki

«Liepājas metalurgs» noliedz bažas par apsardzes trūkumu rūpnīcā

Lai gan medijos izskanējušas  ziņas par nepietiekamu apsardzi uzņēmumā “KVV Liepājas metalurgs”, kura rūpnīca pašlaik tiek iekonservēta un darbi pārtraukti, taču uzņēmumā noliedz šādu informāciju. Uzņēmums tiekot apsargāts 24 stundas diennaktī.

Satraukumu "KVV Liepājas metalurgs" strādniekiem un daudziem liepājniekiem izraisīja šonedēļ internetā publicētā informācija, ka uzņēmumam naudas trūkuma dēļ vairs nav apsardzes un to sargājot paši metalurgi. “Instrumenti noliktavā, krāsainie metāli. Ātri vien viss pazudīs, ja netiks apsargāts,” saka uzņēmuma darbinieks Andris.

Pie velmētavas ceha vārtiem sastapts strādnieks televīzijai aizkadrā apliecināja, ka joprojām darbojas teritorijas videonovērošanas sistēma un nupat esot noalgoti arī 5 - 6 profesionāli apsargi.

Uzņēmumā atzīst, ka samazināti apsardzes izdevumus, atsakoties no daļas pakalpojumu, kas līdz šim tika saņemti no apsardzes uzņēmuma “G4S”. Tomēr paziņojumā medijiem uzņēmums norāda, ka tam ir iekšējās apsardzes dienests, uzņēmuma teritorijā visu diennakti darbojas videonovērošanas sistēmas, signalizācijas un apsardzes sensori. Informācija tiek atspoguļota KVV Liepājas Metalurgs apsardzes dienesta videonovērošanas monitoros. Turklāt tiekot turpināta sadarbība ar apsardzes firmu “G4S”, kas šo informāciju saņem tiešsaistes režīmā.

Vēstīts, ka visu aprīļa pēdējo nedēļu uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs" noteik strādnieku atlaišana. Kopumā no darba atlaisti 300 darbinieki.

Par paredzēto atlaišanu uzņēmums Nodarbinātības valsts aģentūru oficiāli informēja 21.martā. Zināms, ka  daļa darbinieku, nevēloties gaidīt paredzēto atlaišanu, darba attiecības pārtrauca ātrāk un parakstīja abpusēju vienošanos. 

Pašlaik Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrējušies nedaudz vairāk nekā 110 bijušie metalurgi. NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane stāsta, uz ko atlaistie metalurgi var cerēt: “Uz visu to, kas pienākas bezdarbniekiem, ko NVA piedāvā - gan mācības, gan subsidētās darba vietas. Konsultācijas pie karjeras konsultanta, ja vajag padomu, ko darīt tālāk. Jo ir tādi speciālisti, kuri gadiem ilgi strādājuši tādā profesijā, kas citur galīgi nav nepieciešama, tāpēc vajadzīgs padoms.”

Neskatoties uz 300 metalurgu nonākšanu bezdarbnieku rindās, kopējais bezdarba līmenis Liepājā kopš marta beigām krities par 0,3% punktiem, šobrīd sasniedzot 12,2%. Tas tiek skaidrots ar vasaras sezonas darbu, piemēram, ceļu remontu, sākumu.

Aptaujātie esošie "KVV Liepājas metalurgs" strādnieki pieļauj, ka arī viņiem nākotnē var nākties meklēt citu darbu, jo nav ticības rūpnīcas darbības atjaunošanai. Šobrīd tā iekonservēta uz nenoteiktu laiku. “Kaut ko nodos ar laiku lūžņos. Kas cits var būt? Neviens cits neņems,” spriež uzņēmuma strādnieks Andris Otaņķis. Līdzīgi saka arī kāda cita darbiniece: “Nekas nenotiek. It kā karājamies gaisā. Algu nemaksā, un arī darba īpaši nav.”

Jau ziņots, ka pirms vairāk nekā gada par finanšu grūtībās nonākušā Liepājas uzņēmuma īpašnieku kļuva Ukrainas holdings "KVV Group", kas solīja 70 miljonus eiro par ''Metalurgu'' samaksāt vairāku gadu laikā. Pašlaik atlikušais parāds valstij ir 60 miljoni eiro, norādīja Valsts kase.

Taču neilgi pēc darījuma "KVV Liepājas metalurgs" atkal nonāca finanšu problēmās un lūdza Valsts kasei līdz 2020.gadam atlikt maksājumus par rūpnīcu. Lai to vērtētu, uzņēmumam pieprasīts restrukturizācijas plāns, kas valdībā iesniegts marta sākumā.

Vēlāk Ukrainas investori paziņoja par AS "KVV Liepājas metalurgs" rūpnīcas konservāciju, to skaidrojot ar augstajām elektroenerģijas izmaksām un slikto situāciju metāla nozares tirgū.  Lai uzturētu iekārtas un apsargātu teritoriju, "Liepājas metalurgā" pagaidām tiks saglabātas 145 darba vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti