Liepājas dome piedalīsies «Metalurga» mantas izsolē – grib iegādāties daļēji apbūvētu teritoriju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Liepājas domes deputāti otrdien, 10.aprīlī, ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu piedalīties vienā no uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” mantas izsolēm, mēģinot iegādāties 1,4 hektārus lielu, ar garāžām un noliktavām daļēji apbūvētu teritoriju. Tur atbilstīgi pilsētas attīstības plānam nākotnē iecerēts izbūvēt satiksmes pārvadu pār dzelzceļu. Ja teritoriju iegādāsies kāds cits, pārvada projektu realizēt varbūt vairs nebūs iespējams.

Pašlaik divus Liepājas mikrorajonus – Jaunliepāju un Ziemeļu priekšpilsētu – autotransporta satiksmei savieno tikai Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuve, kas kravas vilcienu kustības dēļ automašīnām nereti ir slēgta, tāpēc tur veidojas sastrēgumi. Lai to novērstu, jau 2012.gadā Liepājas pašvaldība izstrādāja projektu par satiksmes pārvadu Tērauda ielā – blakus rūpnīcai “Liepājas metalurgs”.

“Tā laika “Metalurga” vadība teica – jā. Arī “Metalurgam” būtu bijis izdevīgi vest kravas uz ostu pāri dzelzceļam. Līdz ar to toreiz netika nokārtotas īpašuma juridiskās lietas, bet tagad “KVV Liepājas metalurgs” administrators izsludinājis izsoli, un šajā brīdī pilsētai jāpieņem lēmums, vai piedalīties vai palaist iespēju garām,” skaidro Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Izsolītā objekta sākumcena ir 153 tūkstoši eiro, ko pašvaldība uzskata par adekvātu summu. Otrdien izsoļu vietnē gan redzams – kāds interesents par minēto īpašumu jau solījis 158 tūkstošus eiro. Līdz kādai summai Liepājas pašvaldība gatava solīt, domes vadība neatklāj.

Sesks arī nenoliedz, ka, publiski izskanot informācijai par pašvaldības interesi par teritoriju, varētu “uzsist” īpašuma cenu: “Tas nav izslēgts, līdz ar to tāds piesardzīgs lēmums šodien.”

Visas pašlaik izsludinātās “Metalurga” mantas izsoles noslēgsies 20.aprīlī.

Zināms, ka dažās agrākajās izsolēs piedalījās arī valsts Privatizācijas aģentūras meitas uzņēmums “FeLM”, kas izveidots ar mērķi pārvaldīt prasījumu pret “KVV Liepājas metalurgs”. Tas ar savu dalību, piemēram, velmētavas iekārtu izsolē, pārējiem solītājiem lika saukt arvien lielāku cenu.

“Mums rūp, lai aktīvi netiktu pārdoti par zemu cenu. Piespiedu pārdošanas cena nav tirgus vērtība,” norāda SIA “FeLM” valdes loceklis Jānis Rībens.

Tikmēr “Metalurga” jaunā maksātnespējas administratore Vita Dika joprojām atsakās komentēt faktu, vai velmētavas iekārtu pircējs Austrijas uzņēmums “Smart Stahl” ir norēķinājies par pirkumu. Saskaņā ar viņas teikto vēl daudz kas esot jāpārbauda.

KONTEKSTS:

“KVV Group” par 107 miljoniem eiro nopirka “Liepājas metalurga” ražotni 2014.gada rudenī pēc uzņēmuma pirmās maksātnespējas veiktās mantas izpārdošanas. Pirkuma līgums paredzēja samaksu pa daļām. Taču 2015.gada nogalē arī KVV radās grūtības ar naudas plūsmu un tas nevarēja veikt tālākos maksājumus par ražotnes pirkšanu. “KVV Liepājas metalurga” īpašumus plānots sākt izpārdot tuvāko mēnešu laikā.

2016.gada septembrī Liepājas tiesa atzina "KVV Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu. "KVV Liepājas metalurga" ražotnē maksātnespējas pasludināšanas dienā 16.septembrī bija nodarbināti 147 darbinieki.

"KVV Liepājas metalurgs" īpašnieks, Ukrainas kompānijas "KVV Group" līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins vērsies Starptautiskajā investīciju strīdu izskatīšanas centrā (ICSID) ar prasību pret Latvijas valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti