Dienas ziņas

Mākslīgais intelekts Latvijas slimnīcās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā šogad tūristu skaits pieaudzis četras reizes

Liepājā piestājis pirmais no šovasar plānotajiem kruīza kuģiem; pilsēta cer dažādot ostas darbību un piesaistīt vairāk tūristu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Trešdienas rītā Liepājas ostā piestāja pirmais no kopumā sešiem šovasar plānotajiem luksusa kruīza kuģiem. Trešdien uz dažu stundu pilsētas apskati tika atvesti tūristi no ASV, Lielbritānijas un Austrālijas. Liepājai tas ir jauns tūrisma virziens, pie kā strādāts jau vairākus gadus. Tas varētu sniegt finansiālu ieguvumu arī ilgtermiņā, jo tūrisma operatori meklē jaunas pieturvietas un labu atsauksmju gadījumā ir gatavi iekļaut Liepāju arī citu kruīzu maršrutos.

Liepājas ostā ienākušais kruīza kuģis “Seven Seas Splendor” ir 224 metrus garš. Lai gan tas spēj uzņemt vairāk nekā 700 pasažierus, šoreiz nebija aizņemta pat puse kajīšu. Kuģis Liepājā piestāja vien ar 278 pasažieriem. Viens no iemesliem, kādēļ kruīza kuģis ieradies ar tik nelielu pasažieru skaitu, varētu būt saistīts ar tūristu atvaļinājuma plānu maiņu ģeopolitiskās situācijas dēļ.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Sintija Pusaudze norādīja: “Šiem kruīza kuģiem kā gala fināla punkts bija Sanktpēterburga. Šobrīd mēs, protams, zinām, ka uz turieni ceļojumi nenotiek nekādā veidā.”

Vizītei pilsētā kruīza kuģa pasažieriem bija atvēlētas tikai 4 stundas. Kuģa pasažieri iepazina pilsētu un tās kultūrvēsturisko mantojumu. Daudzi no viņiem bija izteikuši vēlmi apskatīt Karostu, jo tā ar savu militāro vēsturi ir unikāla vieta arī pasaules kontekstā.

SIA “Riga Cruiseship Agency” pārstāvis Jānis Vilciņš pauda: “Trešdien mums ir trīs ekskursijas, viena ir Liepājas ekskursija ar pastaigu un koncertu arī Trīsvienības baznīcā. Tad ir, kā es minēju, arhitektūras tūre, un tad ir Karosta noteikti.”

Tūriste Solita no ASV pēc viesošanās Liepājā sacīja: “Man patīk jūsu valsts. Un gids bija brīnišķīgs. Es biju koncertzālē “Lielais Dzintars”. Visneparastākā. Nekad neesmu ko tādu redzējusi.”

Savukārt amerikāņu tūriste Anna piebilda: “Patiesībā šī ir skaista pilsēta, es biju ļoti pārsteigta. Es nezināju, ko gaidīt, bet mums tiešām patika ekskursija, mums bija brīnišķīgs gids, un iemācījāmies ļoti daudz par jūsu vēsturi. Es noteikti atgrieztos – patiesībā visā Baltijas reģionā.”

Tikmēr ekskursijas gide Līga Engelmane atzīmēja: “Ir vairāki [tūristi] manā grupā, kas ir jau bijuši Eiropā, tātad grupa ir no ASV, un viņi uzsver to, cik atšķirīgi ir, kad brauc nevis uz galvaspilsētu, bet ārpusē, kad ir vēl skaistāk un gandrīz vai vēl interesantāk.”

Drīz pēc tam kuģis devās tālāk uz Igauniju. Parasti kruīza kuģu maršrutos tiek iekļauta Rīga, taču pēc ilga tūrisma speciālistu darba šovasar Liepājā tie piestās vēl piecas reizes. Mērķis ir dažādot ostas darbību – ne tikai pārkraujot kravas un apkalpojot regulāro prāmju satiksmi, bet arī izmēģināt spēkus jaunā lauciņā, tādējādi veicinot pilsētas ekonomisko izaugsmi un tūrisma nozares attīstību.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja sacīja: “Mēs esam mērķtiecīgi strādājuši vairākus gadus, vairāk kā piecus gadus tūrisma izstādēs stāstot par to, ka mūsu osta ir ļoti piemērota kruīza kuģu uzņemšanai.”

Salīdzinot ar kovida pandēmijas intensīvāko laiku, šogad tūristu skaits Liepājā ir pieaudzis 4 reizes un jau līdz aktīvās tūrisma sezonas sākumam pilsētu ir apmeklējuši ceļotāji no vairāk nekā 50 valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti