Lidostā «Rīga» rekonstruēs daļu skrejceļa un izbūvēs ātrās nobraukšanas manevrēšanas ceļu

Izmantojot valsts sniegto atbalstu, kas valsts AS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" dod iespēju īstenot svarīgākos infrastruktūras attīstības projektus, jūnijā lidlaukā uzsākti vērienīgi būvdarbi – skrejceļa seguma rekonstrukcija un otrā ātrās nobraukšanas manevrēšanas ceļa izbūve, informēja lidostas pārstāve Laura Kulakova.

Lidlauka infrastruktūras asfalta seguma maiņa tiks veikta 5,7 kilometru kopgarumā – 5 kilometri skrejceļa sānu drošības joslām vairāk nekā 7 metru platumā un atsevišķam 660 metru posmam visā skrejceļa platumā. Būvdarbos ietilpst arī drenāžas sistēmas un lietus ūdens kanalizācijas izbūve, kā arī skrejceļa uguņu sistēmas atjaunošana, horizontālā marķējuma uzklāšana un teritorijas apzaļumošana.

Kopējās projekta izmaksas ir 4,5 miljoni eiro. 

Savukārt Kohēzijas fonda finansētā projektā "Drošas un videi draudzīgas infrastruktūras attīstība starptautiskajā lidostā "Rīga"" lidlaukā tiks izbūvēts otrais ātrās nobraukšanas manevrēšanas ceļš. Tādējādi tiks saīsināta gaisa kuģu pārvietošanās nobraukšanai no skrejceļa un manevrēšanas zonā, būtiski samazinot uz sauszemes veiktajos manevros patērētās degvielas daudzumu un laiku, kas savukārt mazinās CO2 emisiju apjomus lidostā "Rīga". Kopējā būvdarbu summa ir 2,5 miljoni eiro.

"Droša un attīstīta infrastruktūra ir viena no svarīgākajām lidostu konkurences priekšrocībām. Tāpēc esam gandarīti, ka valdība ir atbalstījusi lidostas ieceri valsts sniegto atbalstu izmantot svarīgāko investīciju projektu turpināšanai – skrejceļa rekonstrukcijai, otrās ātrās nobrauktuves izbūvei, jaunā kravu perona un Kohēzijas fonda finansēto projektu pabeigšanai. Tas ir tālredzīgs ieguldījums nākotnei, kas ļaus lidostai "Rīga" nostiprināt savu pozīciju gan pasažieru, gan kravu pārvadājumos, sekmējot uzņēmuma veiksmīgu atgriešanos tirgū pēc krīzes beigām,” norāda lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Darbus veiks konkursa rezultātā izvēlētā ceļu būves firma SIA "Binders", un projektā paredzētajam būvniecības apjomam jābūt izpildītam trīs mēnešu laikā. 

Darbi tiks veikti specifiskā darbu organizācijas režīmā, jo plašo būvdarbu galvenais nosacījums ir neradīt pārtraukumus vai citus apgrūtinājumus lidlauka darbībai. Tāpēc visi būvdarbu tehnoloģiskie procesi lidlauka teritorijā notiks tikai naktīs, lidojumu starplaikā. Šajā periodā tiks organizēta arī materiālu piegāde, būvtehnikas un mehānismu loģistika.

"Atšķirībā no būvdarbu norisēm uz ceļa, lidlaukā vairāki darbu tehnoloģiskie procesi tiks organizēti vienā piegājienā. Vienlaicīgi secīgi notiks asfalta esošā seguma frēzēšana un jaunā seguma ieklāšana. Pēc šāda principa notiks arī jaunā manevrēšanas ceļa būvniecība: vienas nakts laikā viena pēc otras tiks veiktas vairākas darbības – esošās grunts norakšana, smilts drenējošās kārtas izbūve un šķembu pamatu kārtas izbūve," skaidroja "Binders" valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja.

Vienlaikus ar šiem projektiem lidostā "Rīga" turpinās arī jaunā kravu perona un helikopteru nosēšanās laukuma būvniecība, savukārt ar Kohēzijas fonda atbalstu turpinās manevrēšanas ceļu aprīkošana ar ass līnijas ugunīm, kas ir priekšnosacījums, lai lidostā ieviestu inovatīvo "seko zaļajam" gaisa kuģu vadības sistēmu. 

Tāpat lidlaukā ir uzsākta loģistikas kompānijas "DHL Latvija" sūtījumu apstrādes un loģistikas kompleksa izbūve, kas būšot viens no modernākajiem Baltijas reģionā.

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē cieta arī starptautiskā lidosta "Rīga" – tā apturēja investīcijas un būtiski samazināja darbinieku skaitu. Valdība vēlāk nolēma atbalstīt lidostu ārkārtējās situācijas apstākļos par kopējo summu 54,42 miljoni eiro, palielinot uzņēmuma pamatkapitālu un atceļot dividenžu maksājumu par iepriekšējo gadu.

Pamatkapitāla palielināšana ļaus efektīvi nodrošināt lidostas operatīvo darbību ārkārtējās situācijas laikā un turpināt svarīgākos investīciju projektus, iepriekš norādīja Satiksmes ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti