Lidosta «Rīga» pērn cietusi 15,51 miljona eiro zaudējumus

"Starptautiskā lidosta "Rīga"" pagājušo gadu noslēdza ar 15,51 miljonu eiro zaudējumiem, liecina uzņēmuma nerevidētais starpperiodu pārskats par 2020. gadu.

Lidostā informēja, ka Covid-19 krīzes dēļ uzņēmuma neto apgrozījums 2020. gadā, salīdzinot ar 2019. gadu, ir samazinājies vairāk nekā uz pusi – par 54%. 2019. gadā lidostas “Rīga” neto apgrozījums bija gandrīz 65 miljoni eiro, bet 2020. gadā – vien 29,8 miljoni eiro.

Lidostas ieņēmumi no aviācijas pakalpojumiem pagājušajā gadā veidoja 15 miljonus eiro, un, salīdzinot ar budžetā plānoto, tie samazinājās par 63%. Savukārt ienākumi no ne-aviācijas pakalpojumiem samazinājās līdz 14,7 miljoniem eiro – par 39% mazāk nekā gadu iepriekš. 

Lidostā norādīja, ka, pateicoties efektīviem izmaksu samazināšanas pasākumiem, kā arī panāktajiem risinājumiem par norēķiniem ar aviopārvadātājiem, uzņēmuma zaudējumi ir mazāki, nekā tika prognozēts krīzes sākumā pērnā gada pavasarī. Neraugoties uz augsto fiksēto izmaksu īpatsvaru, kuru nav iespējams mazināt  bez būtiskas ietekmes uz operatīvo darbību, lidosta pērn spēja samazināt savus izdevumus par 26% jeb 15,6 miljoniem eiro.

Lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa norādīja, ka, apzinoties lidostas nozīmi Latvijas tautsaimniecībai, tās uzdevums pagājušajā gadā bija ne tikai nodrošināt pasažieru apkalpošanu atbilstoši augstākajiem veselības drošības standartiem, bet arī gatavoties nākotnes izaicinājumiem.

Viņa pastāstīja, ka lidosta 2020. gadā aktīvi strādāja, lai attīstītu tos darbības virzienus, ko pandēmija ietekmēja mazāk, – kravu pārvadājumus, nākotnes biznesa parka attīstību, kā arī turpināja nozīmīgākos infrastruktūras attīstības projektus.

"Darbu pie darbības virzienu dažādošanas turpināsim arī šogad, jo gada pirmie mēneši liecina, ka 2021. gads aviācijas nozarei būs, iespējams, vēl sarežģītāks nekā pērnais. Lai spētu reaģēt uz mainīgo situāciju, lidosta ir izstrādājusi krīzes pārvarēšanas plānu ar rīcības modeļiem dažādiem nākotnes scenārijiem," stāstīja Odiņa.

Nākotnes attīstībai pagājušajā gadā lidostā "Rīga" realizēti vairāki investīciju projekti, tostarp darbu sācis jauns specializētais kravu perons, kas ir centrs, ap kuru nākotnē tiks attīstīta lidostas kravu pilsēta jeb "RIX Cargo City". Tāpat paplašināts otrais perons, kas paredzēts biznesa aviācijas gaisa kuģu apkalpošanai, izbūvēts helikopteru nosēšanās laukums un atjaunots segums daļā skrejceļa un manevrēšanas ceļos. Savukārt jaunais ātrās nobraukšanas manevrēšanas ceļš un peronu ass līniju ugunis ļaus lidostai kļūt videi draudzīgākai, samazinot CO2 izmešus. Kopējais investīciju apjoms pērn veidoja 13,8 miljonus eiro.

Pērn lidostā “Rīga” tika apkalpoti vien nedaudz vairāk kā 2 miljoni pasažieru un 35,6 tūkstoši lidojumu – attiecīgi par 74% un 59% mazāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt 2019. gadu lidosta “Rīga” noslēdza ar vēsturiski labākajiem darbības rezultātiem, sasniedzot apkalpoto pasažieru skaita rekordu un vairāk nekā 22 miljonu eiro peļņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt