Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Raimondu Petrovski

Intervija ar Kasparu Rožkalnu

LIAA sāk pieņemt tūrisma uzņēmumu pieteikumus atbalstam; sola vērtēt kritērijus

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāk iesniegumu pieņemšanu par valsts atbalstu Covid-19 krīzes dēļ cietušo tūrisma nozares uzņēmumu darbinieku algu līdzfinansēšanai. Aģentūra sola divas nedēļas vērtēt aktivitāti šajā programmā, lai nepieciešamības gadījumā rosinātu izmaiņas kritērijos uzņēmumiem atbalsta saņemšanai.

Paredzēts, ka tūrisma nozares uzņēmumi, kuri atbildīs noteiktajiem kritērijiem, varēs saņemt atbalstu 30% apmērā no 2019. gadā veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Maksimālais atbalsts vienam uzņēmumam vai uzņēmumu grupai varēs sasniegt 800 000 eiro.

Iesniegumus par atbalsta saņemšanu varēs iesniegt no 29. jūlija līdz 30. septembrim. Kopējais atbalsta programmas finansējums ir 19,2 miljoni eiro.

LIAA vadītājs Kaspars Rožkalns LTV “ Rīta panorāmai” sacīja, ka aģentūra pēc divām nedēļām varēs izvērtēt, kas piesakās atbalstam, cik daudziem atbalsts piešķirts, kādi ir galvenie atteikumu iemesli, un tad LIAA var pieņemt datos balstītu lēmumu, lai nepieciešamības gadījumā rosinātu izmaiņas kritērijos.  

Pieteikties atbalstam var elektroniski, aizpildot iesnieguma veidlapu, kura pieejama LIAA mājaslapā. Iesniegumu var iesniegt kā elektroniski parakstītu dokumentu, iesūtot pa e-pastu [email protected] vai izmantot šo pakalpojumu ar valsts un pašvaldību vienotā portāla Latvija.lv starpniecību.

LIAA prognozē, ka uz atbalstu varētu pretendēt līdz pat 7000 uzņēmumu. LIAA aicina rūpīgi iepazīties ar atbalsta saņemšanas nosacījumiem un korekti sagatavot savus iesniegumu, lai LIAA tos varētu apstrādāt pēc iespējas ātrāk. Jārēķinās, ka no iesnieguma iesniegšanas līdz atbalsta saņemšanai var paiet līdz pat piecām nedēļām, bet gadījumos, ja iesniegumā norādītā informācija būs jāprecizē, arī ilgāks laiks, informēja LIAA.

Pēc iesnieguma saņemšanas LIAA izvērtēs tajā norādīto informāciju, aptuveni mēneša laikā pieņems lēmumu par atbalsta piešķiršanu un piecu darba dienu laikā izmaksās atbalstu uz uzņēmuma norādīto kontu.

Pirmajā pieteikumu pieņemšanas dienā līdz pulksten 16 LIAA bija saņemti jau 16 uzņēmēju pieteikumi un vairāki desmiti interesentu jautājumu par iespēju pieteikties šai programmai. Atšķirībā no citām reizēm šoreiz nekāda drūzmēšanās pie LIAA durvīm nav gaidāma, jo uzņēmumu pieteikumi tiks pieņemti tikai elektroniskā formātā.

Sarakstu ar uzņēmumiem, kuri saņēmuši atbalstu, LIAA publicēs savā tīmekļvietnē un nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam.  Ja saņemtais atbalsts netiks izlietots darbinieku algām noteiktajā termiņā līdz 2020. gada 31. decembrim, tas pilnībā vai daļēji būs jāatmaksā valsts budžetā.

Lai pretendētu uz atbalstu, uzņēmumam uz iesnieguma iesniegšanas dienu nedrīkst būt Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu (nodevu) parāds, kas kopsummā pārsniedz 1000 eiro, izņemot nodokļu maksājumus, kuriem ir piešķirts samaksas termiņa pagarinājums, noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu vai noslēgts vienošanās līgums.

No tūrisma nozarē strādājošajiem uzņēmumiem atbalstu varēs saņemt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, uzņēmumi, kas nodarbojas ar tūrisma pakalpojumu sniegšanai nepieciešamā inventāra izīrēšanu, ar tūrisma nozari saistīto profesionālo pakalpojumu sniedzēji, tūrisma pakalpojumu biroji un operatori, ar darījumu tūrismu saistītu pasākumu un izstāžu organizatori, atrakciju un atpūtas parki, izklaides un atpūtas pakalpojumu sniedzēji, kā arī dažādi privātie muzeji un kultūras iestādes.

Atbilstoši apstiprinātajiem noteikumiem, atbalstam kvalificēsies tie tūrisma nozares uzņēmumi, kas līdz 2020. gada 1. martam savu darbības veidu ir reģistrējuši atbilstoši šādiem NACE kodiem:

5510 Izmitināšana viesnīcās un līdzīgās apmešanās vietās, 5520 Izmitināšana viesu mājās un cita veida īslaicīgas apmešanās vietās, 5530 Kempingu, atpūtas transportlīdzekļu laukumu un apdzīvojamo autopiekabju laukumu darbība, 5590 Pārējo apmešanās vietu darbība, 5610 Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi, 5621 Izbraukuma ēdināšana pēc pasūtījuma, 5629 Cita veida ēdināšanas pakalpojumi, 5630 Bāru darbība, 7739 Citur neklasificētu pārējo mašīnu, iekārtu un materiālo līdzekļu iznomāšana un ekspluatācijas līzings, 7490 Citur neklasificēti profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi, 7911 Ceļojumu biroju pakalpojumi, 7912 Tūrisma operatoru pakalpojumi, 7990 Citi rezervēšanas pakalpojumi un ar tiem saistītas darbības, 8230 Sanāksmju un tirdzniecības izstāžu organizatoru pakalpojumi, 9004 Kultūras iestāžu darbība, 9321 Atrakciju un atpūtas parku darbība un 9329 Cita izklaides un atpūtas darbība.    

Atbalstu varēs saņemt uzņēmumi, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības Covid-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no 2020. gada aprīļa līdz jūnijam,  salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies par 30%.

Detalizēti ar atbalsta programmas nosacījumiem var iepazīties Ministru kabineta noteikumos, kas publicēti Ministru kabineta tīmekļa vietnē

Papildu informāciju par šo programmu var iegūt pa LIAA uzņēmēju atbalsta tālruni 68803505, rakstot uz e-pastu [email protected] vai mājas lapā www.liaa.gov.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt