LIAA gatava meklēt «airBaltic» stratēģisko investoru; premjere apdomās

Lai gan valdība otrdien, 3. novembrī, akceptēja finanšu konsultanta "Prudentia" atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai "airBaltic", Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) pauda neapmierinātību ar pieņemto lēmumu un atklāja, ka ir izveidota darba grupa, ka kontrolēs tālākus "airBaltic" stratēģiskā investora meklējumus. Ar valsts uzticētu mandātu šos meklējumus gatava uzņemties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Latvijas Televīzijas raidījumā “Tieša runa” teica LIAA direktors Andris Ozols. 

 

Ozols skaidroja, ka LIAA bijusi gatava iesaistīties arī līdzšinējos "airBaltic" investora meklējumos, taču valdība izvēlējusies ar valsts sektoru nesaistītu kompāniju. Pēc Ozola teiktā, valdībai investora piesaistei vajadzējis piesaistīt konsultāciju kompāniju, kas specializējas aviācijas jomā. 

Ministru prezidente norādīja, ka "Prudentia" ir laba kompānija, taču turpmākiem investora meklējumiem tiešām būtu jāizvēlas kompānija, kas specializējas aviācijas investīciju jomā. Viņa tomēr solīja, ka izveidotā darba grupa tiksies arī ar LIAA pārstāvjiem un apsvērs iespēju sadarboties. Tāpat premjere apliecināja, ka, neraugoties uz sacelto ažiotāžu, cilvēkiem nav jāšaubās par "airBaltic" nākotni. ""airBaltic" ir stabila kompānija, kurai ir peļņa," teica Straujuma. 

Straujuma arī klāstīja, ka, neraugoties uz to, ka ar pieņemto lēmumu viņa nav apmierināta, citu variantu viņa šobrīd neredz. Savukārt ministra Anrija Matīsa demisiju pieprasījusi saistībā ar to, ka viņš nav pietiekami informējis valdību. 

Finanšu konsultāciju uzņēmuma „Prudentia” partneris un valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš gan uzsvēra, ka darījums ir Latvijas valstij izdevīgs, un vērtēja, ka "Prudentia" veiksmīgi atradusi risinājumu situācijai. Viņš neatklāja, kāda summa kā atlīdzība par notikušo  darījumu pienākas uzņēmumam, tomēr piebilda, ka tā nebūs jāmaksā valstij.

Gan Straujuma, gan Krastiņš noliedza jebkādu finanšu ministra Jāņa Reira (“Vienotība”) ieinteresētību šī darījuma norisē. 

Jau ziņots, ka valdība sēdē otrdien aiz slēgtām durvīm pēc vairāk nekā četru stundu diskusijām akceptēja finanšu konsultanta "Prudentia" atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai "airBaltic".

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss ("Vienotība") informēja, ka apstiprinātais investors - Vācijas pilsonis Ralfs Dīters Montāgs-Girmess - aviokompānijā ieguldīs 52 miljonus eiro, bet valsts - 80 miljonus eiro.

Šis gan būs pagaidu jeb finanšu investors aviokompānijā - Satiksmes ministrijai uzdots divu gadu laikā atrast stratēģisko investoru uzņēmumam.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) nolēmusi pieprasīt satiksmes ministra Anrija Matīsa (“Vienotība”) demisiju.

Iemesls demisijas pieprasīšanai ir “ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamajām rīcībām valsts nacionālās aviokompānijas "airBaltic" attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas”, informēja premjeres pārstāve Aiva Rozenberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti