Lems, vai paaugstināt biodegvielas piejaukumu dīzelim un samazināt subsīdijas

Valdības komiteja pirmdien skatīs Ekonomikas ministrijas priekšlikumus turpmākajam biodegvielas nozares atbalstam. Piedāvāts no nākamā gada no pašreizējiem 5% līdz 7% vasarā palielināt biodegvielas obligāto piejaukumu dīzeļdegvielai. 

Lai veicinātu biodegvielu un biodegvielu un fosilo degvielu ar paaugstinātu biodegvielu saturu patēriņu un sekmētu to, ka šo produktu cenas konkurētspēju rosināts  piemērot samazinātas akcīzes nodokļa likmes biodegvielas un fosilās degvielas maisījumiem, kuros biodegvielas saturs ir vismaz 30%, kā arī biodīzeļdegvielai, kas iegūta no rapšu sēklu eļļas.

Ministrija priekšlikumu paredz arī izvērtēt iespējas konkursos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ieviest nosacījumus par papildu vērtēšanas punktu piešķiršanu, ja sabiedrisko pakalpojumu sniegšanā tiks izmantoti transporta līdzekļi, kuros ir plānots lietot tīru biodegvielu vai fosilo degvielu un biodegvielu sajaukumu, kā arī aicina izvērēt iespējas valsts un pašvaldību iepirkumos par transporta līdzekļu iegādi un nomu ietvert priekšrocības nosacījumus tiem pretendentiem, kas piedāvā transportlīdzekļus, kuros ir atļauta tīru biodegvielu vai fosilo degvielu un biodegvielu sajaukumu izmantošanu.

Vienlaikus prasīts arī atteikties no biodegvielas nozares subsidēšanas, kas praktizēts vēl pirms pāris gadiem, skaidro ministrijas pārstāvis Gatis Ābele.

"Mēs jau to būtu varējuši virzīt no šī gada, bet šīs ķīviņš ar biodegvielas nozari ir novedis tur, ka mēs joprojām neesam tikuši pie lēmuma. Nozare ir mēģinājusi pierādīt, ka ir vajadzīgas papildus tiešās subsīdijas. Tādējādi labas lietas, kā šādi priekšlikumi faktiski ir nobloķēti. Ceram, ka ministru kabinetā izdosies vienoties par saprati, ka mēs saglabātu pietiekami normālu fiskālo efektu, ka tas netiku pārsubsidēts no budžeta līdzekļiem," saka Ābele.

Ekonomikas ministrija jau pērn norādīja, ka biodegvielas ražošanas nozare būtu jāatbalsta ar biodegvielas patēriņu veicinošiem instrumentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt