Sadaļas Sadaļas

Eiro fokusā

Dabasgāzes un elektroenerģijas tarifi palielinās, jo pieaug ekonomiskā aktivitāte

Eiro fokusā

Jaunuzņēmumu jeb strauji augošo tehnoloģiju uzņēmumu attīstība

Lauku tūrismā cer uz lielāku vietējo tūristu aktivitāti

Lauku tūrismā cer uz lielāku vietējo tūristu aktivitāti

Aizvadītajā gadā tūrismā nozarē situācija bija krasi atšķirīga – vieniem tūrismā strādājošajiem sezona bija veiksmīga, otriem bija vērojams kritums vai pat nācās savu darbību pārtraukt, vai slēgt. Lielākoties pērn tūristu un atpūtnieku plūsmu veidoja vietējie iedzīvotāji, daudz bija atpūtnieku no kaimiņvalstīm: Lietuvas un Igaunijas. Šogad tūrisma nozare Latgalē sākusies mierīgi, cerot, ka atpūtnieku aktivitāte pieaugs jūlijā un augustā.

Krāslavas novada Indrā, Baltkrievijas pierobežā 2018. gadā savu darbību uzsāka Laimes muzejs. Tā ir vieta, kas sniedz pozitīvas emocijas, iedvesmo un parāda laimes sajūtas dažādību. Dzīvojot un strādājot līdzās pandēmijai, šī tūrisma sezona pagaidām sākusies ar nelielām ģimeņu ekskursijām, stāstīja Laimes muzeja vadītāja Ilona Kangizere.

"Pagaidām brauc savas ģimenes lokā un pārsvarā cilvēki, kas jau ir vakcinēti. Cilvēki brauc un interese ir milzīga un zvana, bet diemžēl tās nav tik kuplas kompānijas, redzēsim, kā būs jūlijā," sacīja Kangizere.

Laimes muzeja vadītāja norādīja, ka aktīvā tūrisma sezona parasti sākas jūlijā, augustā, kad ir krietni vairāk cilvēku.

"Principā jūlijs un augusts tā ir viskarstākais laiks jebkurā tūrisma nozarē šeit Latgalē, septembrī, ja nekas nemainīsies un būs atļauts braukt ar lielu grupu, tad mēs gaidām cilvēkus gan septembrī, gan oktobrī, bet es nezinu pandēmijas dēļ tā būs vai nē. Pie mums pagājušajā gadā bija atbraukuši 4000, šogad bija plānots pieņemt 6000, bet es redzu, ka tā nebūs," atzina saimniece.

Krāslavas novadā Skaistas pagasta Ildzas ezera krastā savu darbību tieši pandēmijas laikā uzsāka atpūtas vieta "Pazust Latgalē". Šī ir jau otrā darbības sezona, kad tiek piedāvātas atpūtas mājiņas.  Jautājot, kā veicas, strādājot pandēmijā, SIA "Pazust Latgalē" valdes locekle Inga Gavrovska atzina, ka kopumā sūdzēties nevar.

"Patiesībā mums iet diezgan labi, mēs laikam nevaram sūdzēties – viesi brauc, viesi paliek apmierināti, viesi atgriežas, tad jāsecina, ka mums iet labi.  Šobrīd mums brīvu vietu nav," stāstīja Gavrovska.

Citi sakot, ka viņiem pat ir paveicies, sākot strādāt tieši Covid-19 laikā.

"Jāsaka, tā, ka no kolēģiem un tiem, kas darbojas šajā jomā, protams, mēs saņemam komentārus, ka mums ir paveicies, ka mēs sākām darbu Covid-19 laikā, jo mums sanāca piesaistīt tieši latviešu iedzīvotājus, jo, kā mums minēja, ja nebūtu Covid-19, būtu savādāk un, ka liela daļa būtu prom kaut kur ārzemēs. Man gan gribētos ticēt, ka tik un tā mums izdodos, jo mēs zinām, ka mūsu piedāvājums ir kaut kas jauns, it īpaši Latgalē," teica Gavrovska.

Viņa atzina, ka šogad parādījusies tendence, ka cilvēki vairāk atceļ vai pārceļ rezervētos datumus, iespējams, mainot savus plānus, jo ir parādījušās citas iespējas, kā atpūsties. Vairāk par to, kā sākusies šī tūrisma sezona, stāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" pārstāve Anna Palelione.

"Situācija arī šogad ir ļoti dažāda – joprojām, kā visu gadu, ir ļoti pieprasītas tādas nelielas brīvdienu mājas, kempingi, kur ģimene  vai kāda neliela kompānija var atpūsties, bet joprojām slikti klājas tādām lielākām viesu mājām – viesnīcām, atpūtas kompleksiem, kur galvenais ienākuma avots līdz šim bija pasākumu organizēšana, tādas lielākas kāzas, semināri, nometnes. Šobrīd šie uzņēmumi mēģina atsākt darbu, bet daudziem ir problēmas ar darba spēku, darbinieki, kas ziemā bija dīkstāvē, daudzi ir atraduši citur darba iespējas gan tādas finansiāli izdevīgākas, gan tādas, kur ir mazāka saskare ar cilvēkiem.

Un vēl runājot par tendencēm, šobrīd viesi ļoti bieži atceļ savas rezervācijas, rezervācijas gan tiek veiktas pēdējā brīdī, gan tiek atceltas pēdējā brīdī," teica Palelione.

Lielu kāpumu no ārvalstu tūristu puses šogad nevarot gaidīt. Brauc vietējie tūristi, kuri šogad jau var brīvāk izvēlēties savas ceļošanas iespējas arī ārpus Latvijas robežām.

"Šobrīd mums ir tāda sajūta, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, lauku tūrismā sezona nebūs tik veiksmīga, kāda tā bija pagājušā, jo šogad ir tā tendence, ka daudzi savus atvaļinājumus izvēlas pavadīt ārpus Latvijas, ir šīs iespējas jau daudziem atvērušās, bet mēs cerēsim uz tikpat jauku un veiksmīgu vasaras turpinājumu, kas mudinās mūsu pašu iedzīvotājus palikt tepat Latvijā, un izbaudīt mūsu vasaru šeit," piebilda asociācijas pārstāve.

Tūrisma jomā strādājošie gan papildina piedāvājumu, gan ir arī to maina, pielāgojot pašreizējiem apstākļiem, vairāk domājot par ģimenēm, pāriem un nelielām kompānijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt